Internet od dostawcy kablówki – wady i zalety

Marta Szydełko
20.10.2017

Obecnie każdy może sobie wybrać dowolnego dostawcę Internetu. Na rynku panuje ogromna konkurencja, a czasy „jedynie słusznej” Neostrady na szczęście minęły. Jedną z najciekawszych opcji jest Internet od dostawcy kablówki. To rozwiązanie kusi nie tylko atrakcyjną ceną – ma także inne zalety. Nie oznacza to jednak, że jest to opcja pozbawiona wad. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy taki Internet jest dla Ciebie.

Jeden rachunek – niższa cena

Kiedy warto zdecydować się na Internet od dostawcy telewizji kablowej? Na pewno wtedy, gdy kluczowym kryterium jest niski koszt. Operatorzy oferują bardzo korzystne pakiety. Wystarczy wziąć telewizję, Internet, a często także telefon, by łącznie płacić znacznie mniej niż za każde z mediów z osobna. Plusem tego rozwiązania jest także to, że klient otrzymuje jeden rachunek i nie musi się martwić, że zgubi którąś z faktur.

Mniej formalności

Zamawiając Internet od operatora kablówki można liczyć na o wiele prostszą i szybszą instalację. Zwykle wszystkim zajmuje się serwis dostawcy – można się spotkać z ofertami uruchomienia Internetu gratis. Ponadto wszystko załatwia się z jedną firmą, nie trzeba analizować wielu ofert, odwiedzać punktów handlowych, jeździć po sprzęt (modem, router, karta SIM). To duże ułatwienie.

Szybkie działanie i stabilność

Internet dostarczany przez operatorów sieci kablowych jest bardzo szybki, ponieważ mówimy tutaj o tzw. stałym łączu. Kabel gwarantuje także o wiele lepszą stabilność połączenia, niż ma to miejsce w przypadku Internetu mobilnego. Takie rozwiązanie jest mniej podatne na awarie czy złe warunki atmosferyczne. Dlatego Internet z kablówki zdecydowanie można polecić osobom, które potrzebują niezawodnego połączenia, czyli np. przedsiębiorcom.

Brak limitów

To ogromny atut Internetu z telewizji kablowej. W przypadku Internetu mobilnego w grę zwykle wchodzą limity pobierania danych, co oznacza, że po przekroczeniu przyznanego pakietu (np. 100 GB) Internet zwalnia lub też są naliczane dodatkowe opłaty. W kablówkach tego nie ma, dlatego użytkownik może do woli ściągać pliki z sieci czy oglądać filmy online.

Jedna duża wada

Internet od operatora telewizji kablowej byłby idealnym rozwiązaniem dla większości osób, gdyby nie jeden drobny problem: dostępność. Niestety, ale w Polsce wciąż nie wszyscy cieszą się rozbudowaną infrastrukturą światłowodową i mieszkańcy wsi oraz wielu małych miejscowości mogą tylko pomarzyć o kablówce. Te osoby są skazane na Internet mobilny, który na szczęście jest coraz lepszy. Mógłby być tylko tańszy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.