Internet od SpaceX Elona Muska znacznie tańszy

Piotr Kowalczyk
06.09.2022

Dobra informacja dla osób, które od dawna rozważają skorzystanie z Internetu od firmy SpaceX należącej do Elona Muska, ale do tej pory barierą była dla nich bardzo wysoka cena tej usługi. Dostawca właśnie poinformował o znaczącym obniżeniu cennika dla polskich klientów. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

Cena spadła blisko o połowę

Do tej pory za Internet od SpaceX (nota bene piekielnie szybki) polscy użytkownicy musieli płacić aż 449 zł miesięcznie. Dodatkowo konieczne było poniesienie jednorazowej opłaty za sprzęt w kwocie blisko 3000 zł oraz zapłacić za przesyłkę – to kolejne blisko 400 zł.

Po zmianach cennika, które obowiązują od 24 sierpnia, miesięczny abonament kosztuje już „tylko” 230 zł. Jednorazowa opłata za sprzęt została obniżona do 2300 zł. Firma SpaceX zrezygnowała również z pobierania pieniędzy za wysyłkę sprzętu i aktywację.

Dotychczasowi użytkownicy Internetu od SpaceX również skorzystają z obniżek. Po prostu kolejna opłata abonamentowa będzie znacznie niższa.

SpaceX to największy dostawca Internetu satelitarnego, który pod względem parametrów i stabilności działania konkuruje z Internetem światłowodowym. Jego zaletą jest dostępność – połączenie jest możliwe nawet tam, gdzie dziś nie działają sieci komórkowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.