iPhone 13 – poznaj wszystkie dostępne wersje najnowszego smartfonu od Apple

Jerzy Biernacki
02.11.2021

Dokładnie 14 września w polskich sklepach zadebiutowała najnowsza odsłona kultowego telefonu firmy Apple. Mowa oczywiście o iPhone 13. Smartfon jest jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie, choć jakość wykonania pozostała na tym samym poziomie, co w przypadku poprzedniej serii. Apple tradycyjnie zaproponowało kilka wersji swojego flagowego produktu. Krótko opisujemy je w naszym artykule.

iPhone 13

To standardowy, choć oczywiście miażdżący większość konkurencji pod względem technologicznym wariant. Telefon ma ekran OLED Super Retina XDR o przekątnej 6,1”. Znajdziemy tutaj aparat tylny 12 +12 Mpix oraz przedni również 12 Mpix. Do dyspozycji mamy 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci ROM. Całością zawiaduje procesor Apple A15 Bionic. Telefon waży 173 gramy.

iPhone 13 mini

Mini to propozycja nie tylko dla minimalistów, ale też osób, których po prostu nie stać na zakup bazowej wersji. W tym wariancie telefon jest wyraźnie mniejszy i lżejszy – waży 140 gramów. Znajdziemy tutaj również ekran OLED, ale o przekątnej 5,4”. Jeśli chodzi o pozostałe podzespoły oraz aparaty, to nic się nie zmieniło w stosunku do wersji 13.

iPhone 13 Pro

To już telefon dla bardzo wymagających użytkowników, którzy przede wszystkim oczekują znacznie większej ilości pamięci wewnętrznej oraz chcą mieć lepszy ekran. W tym wariancie producent zastosował wyświetla OLED Super Retina XDR z technologią ProMotion – przekątna wynosi 6,1”. Smartfon jest dostępny z pamięcią ROM o pojemności 128, 256, 512 oraz 1 TB. Waga telefonu to 203 gramy.

iPhone 13 Pro Max

Najbardziej zaawansowana technologicznie wersja smartfonu Apple technologicznie nie różni się niczym od wariantu Pro, poza wielkością ekranu. Tutaj wyświetlacz ma przekątną 6,7”, co przełożyło się także na wagę telefonu – 238 gramów. Dodatkowo wersja Pro Max oferuje bardziej zaawansowane funkcje fotograficzne. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.