Jak bezpiecznie korzystać z Android Auto?

Andrzej Winnicki
07.11.2022

Android Auto to funkcja, która umożliwia łatwe korzystanie z usług Google podczas jazdy samochodem. Wystarczy auto z wyświetlaczem dotykowym, który jest kompatybilny z Android Auto. Pamiętaj jednak o kilku zasadach bezpiecznego korzystania z tej funkcji w czasie jazdy, które omawiamy w naszym poradniku.

Nawigacja? Przygotuj sobie trasę jeszcze przed jazdą

Jeśli Android Auto jest Ci potrzebne głównie do korzystania z nawigacji w Google Maps, to dobrą praktyką jest wcześniejsze wpisanie adresu i konkretnej trasy przejazdu, jeszcze zanim ruszysz w drogę. Robienie tego w czasie jazdy rodzi ryzyko kolizji czy nawet wypadku, a przy tym jest bardzo niewygodne.

Nie używaj telefonu, ale samego ekranu dotykowego

Najlepiej będzie po prostu schować telefon np. w schowku głównym czy w podłokietniku, aby nie kusił. Po podłączeniu urządzenia do systemu informatycznego samochodu nie ma już potrzeby sięgania po telefon. Wszystkie najważniejsze funkcje obsłużysz za pomocą ekranu dotykowego lub własnego głosu.

Korzystaj z funkcji głosowej

Z Android Auto najwygodniej i najbezpieczniej jest korzystać przy pomocy funkcji głosowej. Wystarczy kliknąć w symbol mikrofonu, aby wybrać potrzebną aplikację czy podać adres, który ma wyszukać nawigacja. Funkcja ta może działać z lekkim opóźnieniem, natomiast nie zrażaj się tym – szybko przywykniesz i wejdziesz na dużo wyższy poziom komfortu korzystania z AA.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.