Jak korzystać z aplikacji „Znajdź moje urządzenie”?

Mateusz Nowak
02.04.2021

Aplikacja „Znajdź moje urządzenie” bije rekordy popularności. Trudno się temu dziwić, skoro bardzo dobrze sprawdza się przy odnajdywaniu zgubionych czy skradzionych smartfonów. Korzystamy z coraz droższych telefonów, dlatego warto w jakiś sposób zabezpieczyć się przed trwałą utratą urządzenia. Aplikacja „Znajdź moje urządzenie” na Androida świetnie się do tego nadaje. Jak z niej korzystać?

Najpierw pobierz aplikację

Aplikacja „Znajdź moje urządzenie” jest dostępna w oficjalnym sklepie Google Play. Uważaj jednak na apki o podobnej nazwie i wyglądzie, od których roi się w sklepie giganta. Dla pewności sprawdź opinie pod aplikacją oraz liczbę pobrań, która już jest liczona w milionach.

Uwaga!

Aby móc namierzyć swoje urządzenie z innego np. smartfonu czy tabletu, to musisz mieć zainstalowaną aplikację na obu tych urządzeniach.

Do czego wykorzystasz aplikację?

„Znajdź moje urządzenie” umożliwia określenie lokalizacji telefonu z dokładnością do około 150 metrów. To powinno w zupełności wystarczyć, jeśli np. zdarzy Ci się zostawić smartfon w klubie, w szkole czy zapodziać go w pracy. Aplikacja ma też fajną funkcję lokalizowania telefonu po generowanym przez niego dźwięku.

Dodatkowo aplikacja umożliwia:

  • zdalne zablokowanie telefonu,
  • zadzwonienie na swój telefon,
  • zdalne wylogowanie się z konta Google,
  • zdalne usunięcie danych z pamięci urządzenia,
  • skontaktowanie się z operatorem sieci, by np. zlecić mu dezaktywację karty SIM.

Jak działa aplikacja? W jaki sposób można z niej korzystać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby mieć zawsze włączoną aplikację – tylko wtedy będzie możliwe namierzenie np. zgubionego telefonu. Dodatkowo trzeba być zalogowanym na swoim koncie Google, mieć uruchomioną funkcję lokalizacji GPS i mieć włączony transfer danych komórkowych lub połączenie Wi-Fi (o ile urządzenie znajduje się w zasięgu sieci lokalnej).

Gdy wszystkie te warunki są spełnione, logujesz się do aplikacji „Znajdź moje urządzenie” na przykład na drugim telefonie czy tablecie (możesz również zalogować się przez stronę android.com na komputerze) i wyszykujesz podpięte do niej urządzenie – po krótkiej chwili otrzymasz informację na temat przybliżonej lokalizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.