Jak korzystać ze słuchawek bezprzewodowych?

Antoni Kwapisz
30.09.2022

Słuchawki bezprzewodowe to bardzo praktyczne urządzenie, szczególnie dla osób aktywnych, które nie mogą się rozstać z ulubioną muzyką czy audiobookami. Wybór słuchawek Bluetooth jest ogromny, dlatego wszystko sprowadza się tylko do tego, jakim budżetem dysponujesz. Po zakupie nie zapominaj o podstawowych zasadach poprawnego korzystania ze słuchawek bezprzewodowych. Najważniejsze omawiamy w naszym poradniku.

Nie za długo!

Częstym błędem popełnianym przez użytkowników słuchawek bezprzewodowych jest korzystanie z nich przez wiele godzin dziennie. To szkodliwe dla słuchu, powoduje bóle głowy i wzmaga zmęczenie. Bezpieczną granicą jest nieprzerwane korzystanie ze słuchawek przez godzinę, maksymalnie dwie w ciągu dnia.

Zawsze odkładaj je do etui

Etui pełni jednocześnie funkcję mobilnej ładowarki do słuchawek bezprzewodowych. Wyrób w sobie nawyk odkładanie nieużywanych słuchawek do etui, gdzie będą dobrze chronione przed uszkodzeniem czy zgubieniem.

Pilnuj poziomu naładowania słuchawek

Możesz to łatwo kontrolować z poziomu smartfonu – po przejściu do urządzeń Bluetooth wyświetli Ci się informacja o stanie naładowania słuchawek. Pamiętaj, że słuchawki bezprzewodowe mają niewielkie baterie i gdy poziom naładowania spadnie do 20 proc., to warto już szukać możliwości uzupełnienia energii.

Regularna dezynfekcja

Wiele osób kompletnie to bagatelizuje, w efekcie czego już kilkumiesięczne słuchawki bezprzewodowe są siedliskiem wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych, nie wspominając o zwykłym brudzie. Aby tego uniknąć regularnie dezynfekuj słuchawki, najlepiej codziennie wieczorem. Użyj do tego delikatnego środka na bazie alkoholu czy po prostu wilgotnej chusteczki.

Nikomu nie pożyczaj swoich słuchawek

To najważniejsza zasada. Jeśli już musisz pożyczyć komuś swoje słuchawki bezprzewodowe, to tylko pod warunkiem założenia nowych gumek. W przeciwnym razie grzecznie, ale stanowczo odmów – jest to skrajnie niehigieniczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie