Jak łatwo połączyć telefon z telewizorem?

Remigisz Szulc
13.11.2018

Być może zastanawiasz się, po co właściwie miałbyś to zrobić? Otóż dzięki połączeniu telefonu z telewizorem możesz chociażby wygodnie wyświetlić zdjęcia czy filmy przed znajomymi, zorganizować profesjonalną wideokonferencję, a w ostateczności użyć smartfona jako zastępczego pilota. Zanim jednak wykorzystasz te funkcjonalności, musisz dowiedzieć się, jak połączyć telefon z telewizorem. Spokojnie, nie jest to trudne.

Przy pomocy kabla HDMI

Jeśli nie masz telewizora obsługującego technologię Smart lub też nie korzystasz z routera Wi-Fi w domu, to jedynym sposobem na połączenie telefonu z odbiornikiem będzie użycie kabla HDMI. Każdy współczesny smartfon posiada gniazdo Micro USB, które wspiera tryb MHL. Umożliwia on przesyłanie obrazu w jakości Full HD.

Jedyne, czego potrzebujesz, to kabel HDMI oraz przejściówka MHL Micro USB – HDMI. Wystarczy umieścić końcówki w gniazdach urządzeń i gotowe. Zyskasz możliwość przesyłania obrazu z ekranu smartfona na matrycę telewizora.

Pamiętaj jednak, że nawet bardzo szybki kabel HDMI może generować pewne opóźnienia, co będzie dość problematyczne w czasie np. grania w dynamiczne gry. Może się pojawić efekt smużenia oraz tzw. lagowanie.

Przy pomocy Miracast

Jeśli masz Smart TV, to cała procedura będzie jeszcze prostsza. W takiej sytuacji wystarczy uruchomić funkcję Miracast w telewizorze, a następnie wejść w ustawienia telefonu i odszukać opcję duplikowania ekranu. W zależności od modelu może być ona nazwana:

  • Smart View
  • Screen Mirroring
  • Szybkie połączenie

Po wybraniu jednej z tych funkcji telefon automatycznie znajdzie odbiornik telewizyjny z uruchomioną opcją Miracast. Zatwierdź połączenie. Wówczas na ekranie telewizora powinna się wyświetlić informacja o łączeniu z Twoim smartfonem. Obraz na chwilę zniknie, a następnie pojawi się ten, który jest wyświetlany na ekranie telefonu.

Rada

Jeśli Twój smartfon nie ma fabrycznej funkcji duplikowania ekranu, pobierz bezpłatną aplikację Miracast.

Gotowe! Możesz już wyświetlać obraz ze smartfona na ekranie swojego telewizora. Taka funkcja z pewnością wielokrotnie Ci się przyda, szczególnie wtedy, gdy zechcesz pokazać znajomym zdjęcia z wakacji w dobrej jakości. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.