Jak mieć Android Auto w starszym samochodzie?

Krzysztof Jagielski
30.10.2023

Android Auto to super przydatna rzecz w podróży, która umożliwia sterowanie smartfonem z poziomu ekranu dotykowego w aucie – na przykład odbieranie i wykonywanie połączeń, korzystanie z nawigacji, odtwarzanie muzyki ze Spotify etc. Okazuje się, że właściciele starszych samochodów również mogą zaznać dobrodziejstwa Android Auto, przy czym nie obejdzie się bez dodatkowych inwestycji.

Radio z AA

Na rynku znajdziemy spory wybór radioodtwarzaczy z ekranem dotykowym i funkcją Android Auto. Po podłączeniu telefonu kablem USB zyskamy możliwość sterowania smartfonem z poziomu radia. Tutaj wadą jest jedynie to, że nadal korzystamy z wyświetlacza telefonu, który musi zostać gdzieś przymocowany, a do tego jest stosunkowo mały i niewygodny w obsłudze w czasie jazdy.

Odtwarzacz multimedialny

To droższe, ale też lepsze rozwiązanie. Do wielu współczesnych samochodów można dokupić kompletny odtwarzacz multimedialny z Androidem, który oczywiście obsługuje Android Auto. Odtwarzacz montuje się albo w miejscu radia, albo na desce rozdzielczej w taki sposób, aby nie zasłaniał wywiewów wentylacji i przycisków oraz pokręteł.

Taki odtwarzacz można kupić np. na popularnym chińskim portalu sprzedażowym. Montaż przebiega w trybie plug&play, a koszt to średnio 1500-2000 zł.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie