Jak nagrywać rozmowy na smartfonie z systemem Android?

Krzysztof Jagielski
16.12.2020

Nagrywanie rozmów, choć budzi pewne wątpliwości natury prawnej, jest bardzo dobrym sposobem na to, aby np. nie dać się naciąć na nieuczciwą ofertę czy mieć podkładkę na wypadek, gdyby przedstawiciel jakiejś firmy wypierał się swoich słów. Nic dziwnego, że wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak nagrywać rozmowy na smartfonie z systemem Android. Dlaczego właśnie Android? Ponieważ jest to zdecydowanie najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie. Co zatem musisz zrobić, aby móc zarejestrować rozmowę telefoniczną? Sprawdź w naszym poradniku.

Koniec systemowego rozwiązania

Przed premierą systemu Android Marshmallow użytkownicy smartfonów z OS-em od Google mieli możliwość nagrywania rozmów z poziomu wbudowanej aplikacji. Ta opcja została jednak później usunięta i do teraz Google jej nie przywróciło. Przebąkuje się co prawda o tym, że systemowe nagrywanie rozmów ma wrócić wraz z premierą najnowszej odsłony Androida, ale na ten moment nie mamy potwierdzenia tej informacji.

Tak czy inaczej każdy, kto posiada smartfon z systemem Android od wersji Marshmallow nie znajdzie w nim preinstalowanej funkcji nagrywania rozmów. Trzeba więc poradzić sobie inaczej, pobierając odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play.

ACR

To zdecydowanie najlepsza i najpopularniejsza aplikacja do nagrywania rozmów na telefonie z systemem Android. ACR, czyli Another Call Recorder, działa banalnie prosto, a przy tym zapewnia wysoką jakość dźwięku. Daje możliwość zapisania rozmowy w formacie MP3, WAV, AMR i wielu innych.

Problemem związanym z ACR jest natomiast to, że aplikacja nie jest wspierana przez systemem android od wersji 9.0. Jeśli więc masz najnowszy smartfon z systemem od Google, to nie skorzystasz z ACR – musisz wtedy poszukać innej apki do nagrywania rozmów.

Rozwiązanie „partyzanckie”

Spodziewając się ważnej rozmowy telefonicznej, której treść powinna zostać zarchiwizowana, można poradzić sobie z kwestią nagrywania w prosty, choć mało odkrywczy sposób. Wystarczy tylko przejść na tryb głośnomówiący i nagrać rozmowę na dyktafon czy przy pomocy mikrofonu podłączonego do komputera.

Na koniec przypominamy jeszcze, że chcąc nagrać rozmowę powinno się o tym uprzedzić swojego rozmówcę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.