Jak nie korzystać z Internetu w hotelu?

Antoni Kwapisz
13.09.2022

Internet w hotelu to duże udogodnienie dla osób, które albo są uzależnione od surfowania po sieci, albo są w podróży służbowej i potrzebują dostępu do sieci w celach zawodowych. Niezależnie od Twojej sytuacji zalecamy, aby z Internetu w hotelu korzystać z głową. Rozsądnie jest unikać sytuacji ryzykownych, na które naraża nas ogólnodostępna sieć Wi-Fi. Sprawdź, jak nie należy korzystać z hotelowego Internetu.

Nie loguj się do bankowości elektronicznej

To najważniejsza zasada, o której warto pamiętać. Jeśli musisz zalogować się do bankowości elektronicznej, to zrób to na swoim telefonie poprzez LTE lub udostępnij dane komórkowe na laptop. Logowanie się do bankowości elektronicznej podczas połączenia z publiczną siecią Wi-Fi jest bardzo ryzykowne.

Nie wchodź na strony wymagające podania loginu i hasła

Mamy tutaj na myśli na przykład stronę poczty internetowej, strony różnego rodzaju usług online, a nawet firmowy intranet. Podczas korzystania z hotelowego Wi-Fi unikaj wchodzenia na strony, na których trzeba podać wrażliwe dane, w tym właśnie login i hasło. Lepiej dmuchać na zimne.

Nie rób zakupów online

Robienie zakupów w Internecie jest bardzo wygodne i dość bezpieczne, natomiast niekoniecznie wtedy, gdy korzystamy z publicznej sieci Wi-Fi. Jeśli musisz kupić coś podczas pobytu w hotelu, to przełącz się na LTE w telefonie i dopiero wtedy dokończ zakupu, tym bardziej płacąc za nie z góry (podając dane karty kredytowej, logując się do bankowości w celu zlecenia szybkiego przelewu etc.).

Nie pobieraj dużych plików, nie korzystaj z platform streamingowych

Nie tyle chodzi tutaj o bezpieczeństwo, co o elementarną przyzwoitość. Pobieranie dużych plików lub oglądanie filmów na Netflixie bardzo obciąża sieć, przez co inni goście mogą mieć problem z komfortowym korzystaniem z Internetu – szczególnie Ci mieszkający w pokojach na wyższych kondygnacjach. Warto czasami myśleć nie tylko o sobie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.