Jak pobrać film z YouTube?

Andrzej Winnicki
19.08.2021

YouTube to najpopularniejsza platforma wideo na świecie, z której korzystają setki milionów ludzi. Czy jednak wiesz, że treści opublikowane na YouTube możesz oglądać nie tylko online, ale też offline? Wystarczy tylko je ściągnąć – byle zgodnie z zasadami. Sprawdź zatem, jak pobrać film z YouTube. To nic trudnego.

Czy można legalnie pobierać filmy z YouTube?

Tak, o ile przestrzegasz reguł narzuconych przez właściciela serwisu. Podstawowa zasada brzmi: można legalnie pobierać filmy z YouTube, jeśli dany kontent został udostępniony przez jego twórcę lub inną osobę posiadająca prawa autorskie do dzieła.

Dla bezpieczeństwa warto więc pobierać filmy, teledyski czy utwory muzyczne wyłącznie z oficjalnych kanałów twórców oraz wydawców, na przykład firm fonograficznych. Wówczas masz pewność, że swoim działaniem nie złamałeś niczyich praw autorskich.

Trzeba natomiast wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Można pobierać legalnie filmy z YouTube wyłącznie na własny użytek. Nie masz natomiast prawa udostępniać tych treści osobom trzecim czy organizować publicznego odtworzenia – za takie może być uznane nawet włączenie filmu znajomym w domowym salonie!

Pobieranie filmów z YouTube jest banalnie proste

Wystarczy, że użyjesz do tego odpowiedniego programu. W sieci jest cała masa aplikacji przeznaczonych do pobierania treści z YouTube – po uruchomieniu takiego programu trzeba tylko wkleić link do danego materiału, a ten zostanie pobrany na dysk urządzenia. Zwróć natomiast uwagę, że darmowe wersje programów stawiają ograniczenia co do długości pobieranej treści.

Jeśli chodzi o konkretne polecane aplikacje, to można tutaj wymienić chociażby:

  • 4K Video Downloader,
  • KeepVid,
  • SaveMedia,
  • YouTube Downloader Lite.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz korzystać z tego typu programów, to możesz pobrać film z YouTube bezpośrednio z poziomu platformy. Wymaga to jednak wykupienia abonamentu w usłudze YouTube Premium (niecałe 24 zł miesięcznie). Użytkownicy tej usługi mają prawo pobierać treści z serwisu i odtwarzać je później w trybie offline. Dodatkową korzyścią jest brak reklam.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.