Jak poprawić funkcjonalność przystawki Smart TV?

Antoni Kwapisz
08.12.2022

Przystawka Smart TV to świetne rozwiązanie dla właścicieli starszych telewizorów pozbawionych funkcji Smart lub pracujących pod przestarzałym i dawno porzuconym systemem operacyjnym (np. Linux). Prosta, niedroga przystawka pozwoli cieszyć się łatwym dostępem do Internetu na telewizorze, w tym oglądaniem filmów i seriali na platformach typu Netflix czy YouTube. Warto przy tym wiedzieć, że istnieje kilka sprytnych sposobów na poprawienie funkcjonalności przystawki Smart TV. Omawiamy je w naszym poradniku.

Podłącz przystawkę do Internetu przez port LAN

Co prawda większość przystawek łączy się z Internetem przez Wi-Fi, ale jeśli masz przystawkę z portem LAN, to zdecydowanie warto go wykorzystać. Połączenie z Internetem „po kablu” jest o wiele stabilniejsze, co przełoży się na komfort korzystania z przystawki i jakość obrazu wyświetlanego na telewizorze.

Użyj dobrej jakości kabla HDMI

Warto zainwestować w bardzo szybki kabel, który pozwoli wykorzystać potencjał przystawki oraz samego telewizora. Jeśli masz telewizor 4K, to odpowiedni kabel umożliwi oglądanie filmów i seriali w tej rozdzielczości na platformach streamingowych typu Netflix, HBO MAX, Disney+ etc.

Podłącz przystawkę do telewizora przez port HDMI ARC

Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz możliwość sterowania podstawowymi funkcjami telewizora z poziomu pilota od przystawki Smart TV. Przyda się to chociażby do zwiększania głośności lub ściszania telewizora.

Włącz funkcję sterowania pracą telewizora przy pomocy pilota od przystawki Smart TV

W ustawieniach przystawki znajdziesz opcję, która pozwoli Ci korzystać z funkcji internetowych na telewizorze bez sięgania po pilot od TV. Dzięki temu w momencie włączenia przystawki jej pilotem od razu uruchomi się również telewizor. Analogicznie: wyłączenie przystawki to wyłączenie telewizora. Wygodne! Pilot telewizyjny będzie Ci potrzebny tylko wtedy, gdy zechcesz obejrzeć zwykłą telewizję naziemną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie