Jak udostępnić Internet z telefonu z Androidem przez Bluetooth?

Jerzy Biernacki
15.05.2024

Do udostępniania Internetu z telefonu najlepiej nadaje się funkcja hotspotu. W wielu sytuacjach wygodniej jest jednak skorzystać z Bluetooth, na przykład wtedy, gdy chcemy udostępnić Internet zaufanym urządzeniom automatycznie łączącym się ze smartfonem poprzez Bluetooth. Sprawdź zatem, jak włączyć tę funkcję na telefonie z systemem Android.

Krok 1: Włącz Bluetooth. Przejdź do ustawień Bluetooth w swoim telefonie i włącz go.

Krok 2: Sparuj urządzenia. Upewnij się, że oba urządzenia (telefon i urządzenie, z którym chcesz się połączyć) mają włączony Bluetooth i są dla siebie widoczne. Następnie na jednym z urządzeń znajdź drugie urządzenie w liście dostępnych urządzeń Bluetooth i sparuj je, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Krok 3: Skonfiguruj hotspot. Na telefonie z Androidem przejdź do „Ustawienia” > „Sieć i Internet” > „Hotspot i Wi-Fi” lub „Wi-Fi i sieć” > „Hotspot osobisty”. Włącz opcję „Dostęp do Internetu przez Bluetooth”.

Krok 4: Połącz drugie urządzenie. Na drugim urządzeniu, które chcesz połączyć z Internetem przez Bluetooth, znajdź właśnie skonfigurowaną sieć i połącz się z nią.

To już wszystko. Od tego momentu urządzenie, które łączy się z Twoim telefonem przez Bluetooth, będzie także za każdym razem korzystać z Internetu mobilnego w smartfonie – oczywiście do momentu, w którym nie wyłączysz funkcji udostępniania sieci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie