Jak usunąć konto na Instagramie?

Jerzy Biernacki
29.08.2019

Instagram to zdecydowanie najpopularniejsza platforma online do udostępniania zdjęć. Zadebiutowała w 2012 roku i momentalnie zdobyła sobie miliony użytkowników. Bardzo chętnie wykorzystują ją zwłaszcza tzw. celebryci, którzy dzięki Instagramowi zdobywają międzynarodową popularność kreując swój – zwykle fałszywy – obraz. Jeśli masz konto na Instagramie, ale z jakichś powodów chcesz je usunąć, przeczytaj nasz poradnik. Pokazujemy w nim, jak to zrobić krok po kroku.

Może najpierw dezaktywacja?

Nie musisz od razu usuwać konta, jeśli chcesz tylko czasowo zawiesić swoją obecność na Instagramie i mieć pewność, że nikt nie będzie mógł np. komentować Twoich zdjęć czy zapraszać Cię do obserwowania jego profilu. W tym celu wystarczy dezaktywować konto, co jest bardzo proste – taką opcję znajdziesz w ustawieniach profilu.

Krok 1: Zaloguj się na konto Instagram.

Krok 2: Kliknij w ikonkę Twojego profilu (w prawym-górnym rogu ekranu).

Krok 3: Wybierz opcję „Edytuj profil”.

Krok 4: Wybierz „Tymczasowe wyłączanie konta”.

Krok 5: Podaj powód dezaktywacji i hasło do konta. Teraz wystarczy już tylko potwierdzić komendę klikając „Wyłącz tymczasowo konto”.

Konto pozostanie nieaktywne tak długo, aż się na nie ponownie zalogujesz. Nie zostanie natomiast usunięte.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie

Jeśli czasowa dezaktywacja nie wchodzi w grę i chcesz na zawsze pożegnać się ze swoim kontem na Instagramie, musisz przejść podobną ścieżkę. Powtórz cztery pierwsze kroki wymienione w poprzednim akapicie. Następnie:

Krok 5: W momencie, gdy aplikacja poprosi o podanie powodu dezaktywacji konta, przejdź do paska przeglądarki i zmień część adresu. Zamiast https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ wpisz https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

Krok 6:  Potwierdź wprowadzoną zmianę klikając Enter.

Krok 7: Aplikacja zapyta o powód usunięcia konta – wskaż jakikolwiek, a następnie podaj swoje hasło do profilu i potwierdź komendę klikając „Usuń trwale moje konto”.

To już wszystko. W tym momencie Twoje konto na Instagramie przestanie istnieć. Nadal jednak możesz założyć nowe.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.