Jak wybrać biurko gamingowe, które spełni oczekiwania?

Andrzej Winnicki
22.12.2020

Oczywiście, im więcej pieniędzy wydamy, tym - w teorii - dostaniemy bardziej jakościowy produkt, który będzie posiadał różne dodatkowe bajery i wyróżniki względem konkurencyjnych rozwiązań. W praktyce to, co najdroższe, nie musi najlepiej spełniać naszych oczekiwań. Profesjonalne biurko komputerowe dla gracza może kosztować różnie, ale najważniejsze są jego parametry.

To, co rzuca się w oczy, kiedy włączymy sobie let's play z jakiejś gry na serwisie YouTube czy na platformie Twitch, to oczywiście postać gamera, która jest widoczna w lewym bądź prawnym dolnym rogu ekranu. Nie jest to jednak sylwetka zawieszona w przestrzeni, a znajdująca się na określonym typie siedziska, którym zazwyczaj jest profesjonalny fotel gamingowy. Rozwój e-sportu przyczynił się do zwiększenia liczby firm zajmujących się produkcją akcesoriów dla graczy, a poza hardwarem i softwarem wchodzi w to również umeblowanie, czyli właśnie fotele czy biurka. Właśnie, biurka. Ich nie widzimy na wspominanych materiałach wideo, bowiem kamera ich nie obejmuje. Chyba że gamer zdecyduje inaczej i postanowi nakręcić vloga o swoim pokoju. Biurko gamingowe jest więc niejako w cieniu, a to przecież równie istotny element całego setupu, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z graczem profesjonalnym, pół-profesjonalnym czy casualem. Biurka gamingowe są po prostu ergonomiczne, więc inwestują w nie różne osoby. Również te, które w dobie pandemii przeniosły się na home office. Wzmożenie czasu spędzanego przy biurku naturalnie wymogło zapewnienie sobie jak największego komfortu.

Co powinno posiadać biurko komputerowe dla gracza?

Co tak naprawdę może wspomóc naszą wygodę spędzaną przy biurku? Jeśli mieliście kiedykolwiek problem z kablami, które bezwładnie zwisają z tyłu i chcielibyście je uporządkować, ale nigdy nie było na to czasu i pomysłów, to biurka gamingowe mają specjalne przelotki na kable. Jeśli macie skłonności do intensywnej gestykulacji i emocjonowania się przed monitorem, to wiecie, że najlepiej odstawiać napoje z dala od siebie. Biurko komputerowe dla gracza posiada uchwyt na napój. Z kolei po skończonej sesji przed monitorem słuchawki można elegancko odwiesić na specjalne widełki. Do tego dochodzą tak podstawowe rzeczy jak regulacja wysokości biurka, dodatkowe oświetlenie LED czy specjalnie obudowane boki, dzięki czemu nic nie spadnie z blatu. Tego typu udogodnień jest więcej, choć oczywiście wszystko zależy od firmy i konkretnego modelu biurka.

Biurko do grania firmy DXRacer

Firma DXRacer jest jednym z pionierów w zakresie foteli gamingowych na rynku amerykańskim. Obecnie jej produkty można znaleźć u autoryzowanych sprzedawców w wielu krajach na całym świecie, a wraz z rozwojem branży, w ofercie znalazły się również autorskie modele biurek gamingowych. W Polsce również możemy sprawić sobie oryginalne biurko gracza DXRacer mając pewność, że to ta sama, najwyższa jakość. Biurko do grania DXRacer może posiadać takie udogodnienia jak:

  • różny stelaż - w kształcie litery Z lub T,

  • oświetlenie LED,

  • określony kształt blatu,

  • wielkość podkładki,

  • regulację wysokości.

Biurka gamingowe DXRacer posiadają wymienione wcześniej udogodnienia, ale jest tego o wiele więcej. Istotne jest przecież także to, z czego te biurka w ogóle są wykonane. To najbardziej wytrzymałe materiały, które w połączeniu z możliwością dostosowania parametrów biurka pod użytkownika, zapewniają wygodę, którą będziemy czuć przez lata.

Biurko gracza DXRacer może być swoistą bazą

Profesjonalne biurko gamingowe LED wykonane w optyce węglowej z regulowanym poziomem, podkładkami pod klawiaturę i mysz, jak również innymi udogodnieniami, to gwarancja komfortowego obcowania z posiadanym sprzętem na długie lata. Biurka są pomyślane w taki sposób, że łatwo można rozwijać swoją "bazę", ponieważ dla wszystkich komponentów znajdzie się miejsce. Pozostaje oczywiście kwestia designu, ale tu oferta DXRacer również nie zawodzi, bo możemy zdecydować się na taki wygląd, jaki spełnia nasze założenia w tym zakresie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie