Jak wybrać maszynę błyskową?

Krzysztof Jagielski
26.08.2016

Pieczątka jest akcesorium przydatnym w bardzo wielu sytuacjach. Korzystają z nich przede wszystkim firmy i ich pracownicy, a także lekarze. Właśnie dlatego, popyt na nie utrzymuje się na dobrym poziomie. Jeśli prowadzisz własny biznes i chcesz poszerzyć zakres oferowanych usług, pomyśl o wyrabianiu pieczątek. Wbrew pozorom, początkowy wydatek może być inwestycją, która szybko się zwróci. Szczególnie, jeśli postawisz na dobrą maszynę błyskową.

Jak, spośród dostępnych na rynku, wybrać właściwą maszynę błyskową? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć optymalne rozwiązanie.

Maszyna błyskowa, czyli co?

Maszyna błyskowa, nazywana często naświetlarką, to podstawowe akcesorium niezbędne przy wykonywaniu pieczątek. To dzięki niej (w uproszczeniu) wykonywany jest wzór na gumce, która później będzie się odbijać na dokumentach. Do tego potrzebować będziesz komputera, drukarki i elementów składowych pieczątki. Sam proces jej wyrobienia, jeśli zainwestujesz we właściwy sprzęt, może zająć… ok. 5 minut. Tak niewiele wystarczy, by dostarczyć klientowi gotowy produkt. A czas, także przy wyrabianiu pieczątek, ma kluczowe znaczenie. Jeśli zaoferujesz je na poczekaniu, w konkurencyjnej cenie – na pewno nie będziesz narzekać na brak zainteresowania Twoją ofertą.

Jak wybrać najlepszą maszynę?

Na rynku znajdziesz kilka dostępnych opcji. Gdy będziesz wybierać, zwróć uwagę na kilka czynników.

Po pierwsze, znaczenie ma czas wyrobu pieczątki. Im krótszy proces, tym większa szansa, że zaczniesz szybko zarabiać na swojej nowej maszynie.

Po drugie, istotna jest prostota obsługi. Wbrew pozorom, przy zastosowaniu maszyn błyskowych opartych o odpowiednią technologię, wystarczy kilka prób, by opanować cały proces. Tak jest na przykład, gdy sięgniesz po maszyny błyskowe Modico. Są oparte o japońską technologię Sun Stamper, łączącą prostotę i szybkość wykonania pieczątki z niskimi kosztami i wszechstronnością.

By wykonać pieczątkę za pomocą takiej naświetlarki, wystarczą trzy kroki. W pierwszym, z wykorzystaniem specjalnej aplikacji komputerowej przygotowujesz wzór pieczątki i drukujesz go na odpowiedniej folii. W drugim, folię umieszczasz w naświetlarce razem ze światłoczułą gumką. Maszyna błyskowa automatycznie dopasowuje parametry do typu i rozmiaru gumki, w kilka sekund tworząc pożądany wzór. Potem wystarczy tylko gumkę zamontować w pieczątce i… gotowe.

Po trzecie, zwróć uwagę na uniwersalność. Dobra maszyna umożliwi Ci wykonanie wielu modeli i kształtów pieczątek, przy zachowaniu niskiego kosztu produkcji.

Jeśli szukasz sprawdzonego systemu wyrobu pieczątek, zapoznaj się z ofertą Modico, by zdobyć więcej informacji.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.