Jak wybrać odpowiednią baterię do laptopa?

Marek Szydełko
17.04.2020

Po dłuższym użytkowaniu laptopa zdarza się, że bateria staje się coraz mniej wydajna i użytkowanie sprzętu bez podłączenia do zasilania staje się wręcz niemożliwe. To niestety bardzo uciążliwa niedogodność i wykluczenie tak uwielbianej funkcji przenośnej laptopa. Gdy więc zauważymy, że nasza bateria jest coraz słabsza, warto wybrać odpowiedni zamiennik, aby znów móc w pełni korzystać z działalności naszego komputera. Wybór baterii jednak nie zawsze jest łatwy, a akcesoriów w postaci baterii do laptopów jest do wyboru bardzo dużo.

Jak krok po kroku wybrać dobrą baterię do laptopa?

Bardzo ważnymi kwestiami podczas kupowania nowej baterii są jej oznaczenia, napięcie oraz pojemność. Wybierając baterię warto sprawdzić jej model. Aby to zrobić trzeba wyjąć starą baterię i znaleźć miejsce z kodem baterii. Kod baterii to zazwyczaj konfiguracja kilku cyfr i liter jak np. bateria BT/AS-F200 przeznaczona do wybranych modeli laptopów Asus. Warto również sprawdzić na pudełku, w instrukcji lub w informacjach na temat laptopa dokładny model urządzenia z jakiego korzystamy. W opisach baterii, tak jak ma to miejsce na stronie AkcesoriaMarket, są podane konkretne modele laptopów, z jakimi współpracuje dana bateria.

Następnym krokiem jest sprawdzenie napięcia pod jakim działa bateria. Najpopularniejszy zakres napięć stosowanych w laptopach to od 10,8V do 14,4V. Czasami jedna bateria może występować w dwóch wersjach napięcia, dlatego jest to jeden z parametrów, które warto ustalić. Kolejną kwestią jest pojemność baterii. Podobnie jak w telefonach komórkowych większa pojemność baterii pozwala na dłuższą pracę urządzenia. Pojemność baterii podaje się w jednostkach mAh – miliampero-godzinach. Jeśli wciąż mamy wątpliwości, jaką baterię wybrać, możemy zapytać użytkowników na forum komputerowym, w mediach społecznościowych lub zadać pytanie w specjalistycznym sklepie internetowym z akcesoriami do komputerów.

Więcej informacji na temat doboru odpowiedniej baterii do laptopa udzielą Państwu specjaliści ze sklepu AkcesoriaMarket https://akcesoriamarket.pl/.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie