Jak wyłączyć Internet w telefonie?

Remigisz Szulc
16.08.2021

Wielu osobom może się nie mieścić w głowie, że ktoś chce wyłączyć Internet w telefonie. W końcu w większości mamy pokaźne pakiety danych komórkowych w ramach abonamentu czy w usłudze na kartę, a więc po co to właściwie robić? No cóż, bywają różne sytuacje i nie zawsze wskazane jest korzystanie z Internetu mobilnego. Dlatego warto wiedzieć, jak go szybko wyłączyć. Gotowe instrukcje dla urządzeń z systemem Android oraz iOS znajdziesz w naszym poradniku.

Jak wyłączyć Internet w telefonie z Android?

Po odblokowaniu ekranu głównego otwórz menu podręczne – przesuń palcem od górnej krawędzi ekranu w dół. Rozwinie się widok z różnymi ikonkami. Wyszukaj tej oznaczonej znakiem dwóch strzałek i podpisanej „Dane komórkowe”. Jeśli ikonka jest podświetlona, to oznacza, że masz aktywne połączenie z Internetem. Chcąc go wyłączyć po prostu kliknij w ikonkę, aż zgaśnie.

Możesz również wyłączyć Internet w telefonie z Android drogą okrężną. Wejdź do menu i wyszukaj „Połączenia” oraz „Dane komórkowe”. Po odznaczeniu zgody na korzystanie z danych połączenie Internetowe zostanie zdezaktywowane.

Z poziomu menu możesz również sprawdzić, ile danych komórkowych dotąd zostało zużytych, a także – jeśli masz telefon z Dual SIM – z której karty ma następować łączenie z Internetem.

Jak wyłączyć Internet w telefonie z iOS?

Tutaj procedura jest bardzo podobna. Najłatwiej jest wyłączyć Internet z poziomu centrum sterowania – po prostu odświetlamy ikonkę, która odpowiada za transmisję danych komórkowych. Jeśli natomiast wolisz drogę okrężną, to wejdź do ustawień telefonu, wybierz „Sieć komórkowa” i tam znajdziesz przycisk do dezaktywowania danych komórkowych, a tym samym połączenia z Internetem.

Kiedy warto wyłączyć Internet w telefonie? Tego dowiesz się z innego poradnika na naszym portalu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie