Jak zaktualizować iOS?

Andrzej Winnicki
24.10.2022

iOS to mobilny system operacyjny Apple, będący naturalną przeciwwagą dla Androida. Choć iOS stanowi jedynie około 25 proc. całego rynku, to w powszechnej opinii uchodzi za system lepszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy niż Android. Jeśli masz np. starszego iPhone’a i chcesz zaktualizować iOS do najnowszej wersji, to prawdopodobnie masz taką możliwość. Sprawdź, jak to zrobić.

Kto może zaktualizować iOS?

Takie prawo mają wszyscy posiadacze telefonów:

  • iPhone XS, XS Max oraz nowszych,
  • iPhone XR,
  • iPhone X,
  • iPhone 8 i 8 Plus,
  • iPhone 7 i 7 Plus,
  • iPhone SE,
  • iPhone 6S i 6S Plus.

Przywilej zaktualizowania iOS mają również właściciele niektórych tabletów Apple, np. iPada Pro, iPada 5 czy iPada 6.

Aktualizacja iOS metoda bezprzewodową

Po podłączeniu telefonu do sieci Wi-Fi wejdź w ustawienia, wybierz „Ogólne”, a następnie „Uaktualnienia”. Jeśli jest dostępna najnowsza wersja iOS, to pojawi się opcja „Pobierz i zainstaluj”. Możesz rozpocząć aktualizację natychmiast lub wybrać odpowiadającą Ci porę, np. w środku nocy.

Aktualizacja iOS przez komputer

System iOS możesz zaktualizować zarówno przy pomocy Maca (z macOS Catalina oraz macOS Mojave), jak i peceta z Windowsem – w tym ostatnim przypadku będziesz potrzebować aplikacji iTunes.

Po podłączeniu telefonu do komputera wyszukaj telefon w aplikacji Finder lub iTunes, następnie wybierz „Ogólne” i „Ustawienia”, a następnie kliknij w „Sprawdź dostępność uaktualnienia”. Jeśli nowa wersja systemu operacyjnego jest rzeczywiście dostępna, to po prostu kliknij w „Pobierz i uaktualnij”, nie odłączając telefonu od komputera.

Aktualizacje automatyczne

Nie każdy użytkownik iPhone czy iPada wie, że system operacyjny na jego urządzeniu może się aktualizować automatycznie. Aby z tego skorzystać wejdź w ustawienia, wybierz „Ogólne” i „Uaktualnienia”, a następnie zaznacz opcję „Uaktualnienia automatyczne”. Dzięki temu urządzenie samo będzie sprawdzać dostępność nowej wersji systemu i informować Cię o możliwości jej pobrania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie