Jak zaktualizować iOS na iPhone?

Antoni Kwapisz
13.10.2022

iOS, czyli mobilny system operacyjny Apple, uchodzi za najlepsze tego typu rozwiązanie na świecie. Rzeczywiście, czego jak czego, ale stabilności i intuicyjności działania nie można oprogramowaniu Apple odmówić. Ważną zaletą tego systemu jest również to, że Apple daje użytkownikom starszych smartfonów możliwość zaktualizowania iOS do najnowszej wersji. Jak to zrobić? Sprawdź w naszym poradniku.

Kto może zaktualizować iOS do najnowszej wersji?

Aktualizacja jest dostępna dla użytkowników tych modeli iPhone’ów:

  • iPhone 8/8 Plus
  • iPhone X/XS/XS Max/XR
  • iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max
  • iPhone 12/ 12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
  • iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
  • iPhone SE (2020)/(2022)

Jak zaktualizować iOS bezprzewodowo?

Jeśli system sam nie poinformował Cię o możliwości pobrania najnowszej wersji oprogramowania, to wejdź w ustawienia i sprawdź, czy najświeższy iOS nie jest już dostępny na Twoim urządzeniu. W celu bezprzewodowego pobrania systemu musisz połączyć się z siecią Wi-Fi, następnie przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Kliknij Pobierz i zainstaluj. Gotowe – aktualizacja iOS powinna zająć kilkanaście do kilkudziesięciu minut.

Możesz również wybrać czas, w którym aktualizacja rozpocznie się automatycznie, na przykład w nocy. Pamiętaj tylko, aby wcześniej naładować baterię.

Możesz zaktualizować iOS z poziomu komputera

Mając komputer z ekosystemu Apple, masz możliwość zaktualizowania systemu iOS na telefonie również z poziomu desktopu/laptopa. W tym celu użyj programu Finder (komputer z macOS Catalina 10.15) lub aplikacji iTunes.

Następnie podłącz telefon do komputera przewodem i poczekaj na wykrycie smartfonu. Kliknij w urządzenie, znajdź opcję Ogólne lub Ustawienia i wybierz Sprawdź dostępność uaktualnienia. Jeżeli masz możliwość zainstalowania nowego oprogramowania na telefonie, to wystarczy kliknąć w przycisk Pobierz i uaktualnij.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie