Jak załatwić sobie dodatkowe gigabajty danych w smartfonie?

Remigisz Szulc
03.09.2021

Chyba każdemu zdarzyło się wyczerpać cały limit danych komórkowych, co skutkuje drastycznym spowolnieniem działania Internetu w telefonie. Nie jest to przyjemne, a może też być bardzo problematyczne, jeśli potrzebujemy dostępu do sieci w celach zawodowych. W takich chwilach warto pomyśleć o tym, jak załatwić sobie dodatkowe gigabajty danych w smartfonie. Oto najlepsze metody.

Dokup starter z dużą paczką Internetu

Jeśli masz telefon z funkcją dual SIM (dwa sloty na kartę SIM), to w zasadzie nie musisz się niczym martwić. W momencie, gdy wykorzystasz cały dostępny limit transferu danych możesz podejść do pierwszego-lepszego kiosku czy salonu operatora telefonii komórkowej i kupić sobie dowolny starter – ważne, aby w pakiecie była duża paczka danych (darmowe minuty i SMS-y pewnie Cię nie interesują). W ustawieniach telefonu wybierz, aby transmisja danych była realizowana z drugiej karty SIM i po problemie.

Negocjuj z operatorem

Jeśli regularnie wyczerpujesz przyznany limit danych komórkowych, to czas najwyższy pomyśleć o zmianie warunków oferty abonamentowej. Skontaktuj się z operatorem i zapytaj o możliwość zwiększenia pakietu. Aby mieć większe szanse na sukces możesz zagrozić przeniesieniem numeru do konkurencji. Uwaga jednak! Ten sposób zadziała tylko wtedy, gdy masz pół roku do końca umowy.

Korzystaj z netu w sieci 3G

Wyczerpanie pakietu danych komórkowych nie jest wielką tragedią, o ile nie potrzebujesz super szybkiego Internetu do oglądania Netflixa w 4K. Jeśli chcesz tylko zachować kontakt ze światem, przeglądać Facebooka czy wysyłać e-maile, to nawet spowolnienie transferu do 1 MB/s nie powinno stanowić dla Ciebie poważnego problemu. Nadal możesz korzystać z Internetu w sieci 3G, który przecież jeszcze 5 lat temu był standardem na terytorium naszego kraju.

Szybkie doładowanie

W przypadku, gdy masz ofertę na kartę, możesz w ciągu kilku chwil ją doładować i zyskać dodatkowy pakiet Internetu. Uważaj jednak podczas analizowania dostępnych opcji – skup się tylko na tych, które umożliwiają Ci zwiększenie limitu danych komórkowych, bez konieczności dobierania innych, niepotrzebnych Ci usług.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.