Jak założyć konto na Netflix?

Jerzy Biernacki
06.04.2020

 

Netflix to najpopularniejsza na świecie usługa VOD, czyli „wideo na żądanie”. Dzięki tej platformie możemy oglądać tysiące produkcji kinowych i telewizyjnych we własnym domu. Netflix zasłynął przede wszystkim hitowym, znakomitym serialem „House of Cards”, ale w jego ofercie znajdziemy znacznie więcej perełek. Najpierw jednak trzeba założyć konto na Netflix. Jak to zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku.

Krok 1: rejestracja w usłudze

Można to zrobić z poziomu aplikacji mobilnej, przez Smart TV lub stronę internetową www.netflix.com. Wybieramy przycisk „Zarejestruj”, wskazujemy interesujący nas pakiet (o cenach za chwilę) i podajemy adres mailowy wraz z hasłem.

Krok 2: metoda płatności

Netflix jest oczywiście platformą płatną, ale plusem jest to, że możemy w każdej chwili zrezygnować z dalszej subskrypcji. Wcześniej jednak, na etapie rejestracji, trzeba wybrać metodę płatności, którą w praktyce może być albo karta albo konto PayPal. Platforma będzie co miesiąc pobierać opłatę za kolejny okres rozliczeniowy (30-dniowy).

Rada

Jest jeszcze możliwość zapłacenia za abonament kartą podarunkową – do kupienia w kiosku, sklepie stacjonarnym czy w Internecie. Aby zapłacić taką kartą, na etapie rejestracji podajemy unikalny kod.

Krok 3: uruchomienie usługi

Po zarejestrowaniu konta i opłaceniu abonamentu zyskujemy już dostęp do platformy zgodnie z wybranym wcześniej planem. Mamy do dyspozycji całą bibliotekę filmową i serialową Netflixa. Jeśli z platformy mają korzystać dzieci, warto stworzyć dla nich osobny profil – wówczas będą się tam pojawiać wyłącznie propozycje dla dzieci i młodzieży.

Ile kosztuje Netflix?

Aktualnie (stan na marzec 2020) Netflix udostępnia polskim klientom 5 planów, które różnią się nie tylko ceną, ale także liczbą urządzeń oraz jakością wideo. W szczegółach wygląda to tak:

  • Plan podstawowy – kosztuje 34 złote miesięcznie i umożliwia oglądanie Netflixa na 1 urządzeniu w jakości SD.
  • Plan standardowy – za 43 złote miesięcznie mamy możliwość jednoczesnego oglądania Netflixa na 2 urządzeniach w jakości HD.
  • Plan premium – kosztuje 52 złote i pozwala korzystać z usługi na 4 urządzeniach w jakości HD oraz 4K.
  • Plan mobilny – do wykorzystania tylko na urządzeniach mobilnych (1 ekran) za 24 złote miesięcznie i w jakości SD.
  • Plan mobilny plus – tutaj otrzymujemy już możliwość korzystania z usługi na 2 urządzeniach mobilnych jednocześnie w jakości HD, za 38 złotych miesięcznie.

 

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.