Jak zrealizować czek BLIK?

Andrzej Winnicki
05.12.2022

BLIK to polski system płatności bezgotówkowych, który robi furorę w naszym kraju. Rocznie przetwarza miliony transakcji. BLIK jest wygodny, szybki, bezpieczny, a przy tym pozwala np. zrealizować przelew natychmiastowy nawet w weekend (przelew na numer telefonu). Jedną z ciekawszych funkcji jest czek BLIK. W naszym artykule wyjaśniamy, jak go zrealizować.

Znajdź odpowiedni bankomat

Czek BLIK można zrealizować w większości bankomatów w Polsce – na pewno we wszystkich bankomatach sieci Euronet. Informuje o tym symbol BLIK na obudowie lub ekranie głównym bankomatu.

Wybierz opcję „Wypłata gotówki bez karty”

Taka opcja pojawi się na ekranie głównym. Nie musisz wkładać żadnej karty. Po wybraniu opcji wypłaty gotówki bez karty wskaż „Wypłatę BLIK” i wybierz kwotę wypłaty odpowiadającą wartości czeku – na przykład 100 zł.

Podaj numer czeku

Numer czeku BLIK udostępni Ci jego wystawca, na przykład poprzez SMS.

Podaj hasło BLIK

Hasło BLIK służy do zatwierdzenia wypłaty i ma formę kodu PIN (czterocyfrowego). Po podaniu PIN-u bankomat sprawdzi jego poprawność i rozpocznie się proces wypłaty gotówki.

Teraz wystarczy już tylko wziąć gotówkę z bankomatu i to wszystko. Twoja pierwsza realizacja czeku BLIK właśnie się dokonała.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie