Jak zrobić backup iPhone na platformie iCloud?

Mateusz Nowak
23.11.2021

Chyba żadnego świadomego posiadacza urządzeń mobilnych nie trzeba przekonywać, jak ważne jest regularne przeprowadzanie backupu zgromadzonych na nich danych. W szczególności dotyczy to smartfonów. Taki backup może nam uratować skórę, gdyby np. doszło do poważnej awarii urządzenia lub jego utraty. Na szczęście przeprowadzanie backupów jest dziś dziecinnie proste, a dobrym przykładem będzie tutaj opcja zaoferowana użytkownikom iPhone’ów. Mowa o platformie iCloud. Sprawdź, jak przenieść kopię swoich danych na tę platformę.

Dlaczego warto?

iCloud to usługa chmurowa, do której dostęp ma każdy posiadacz smartfonu z logo nadgryzionego jabłka. W darmowym pakiecie iCloud oferuje 5 GB przestrzeni, co powinno być wystarczające do przechowywania danych kontaktowych czy dokumentów tekstowych, ale już nie zdjęć czy filmów. Jeśli chcesz więcej miejsca, to musisz zapłacić – można rozszerzyć ilość przestrzeni do przechowywania kopii zapasowych nawet do 2 TB.

Przechowywanie kopii w usłudze chmurowej jest bardzo wygodne, ponieważ zyskujemy do nich dostęp z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy tylko dostęp do Internetu. Można mieć oczywiście wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa, ale jednak jest to i tak lepsza opcja niż rezygnacja z backupu. 

Jak utworzyć kopie zapasowe w usłudze iCloud?

Cała procedura jest krótka i bardzo łatwa do wykonania, z czym poradzi sobie każdy użytkownik smartfonu od Apple.

Na początek musisz włączyć Wi-Fi w telefonie i połączyć się z lokalną siecią – najlepiej domową. Nigdy nie przeprowadzaj backupu z wykorzystaniem sieci publicznej!

Następnie przejdź do ustawień i wybierz zakładkę z Twoimi danymi. Wyświetli się opcja „iCloud” – kliknij w nią.

W panelu ustawień wybierz „Backup w iCloud” i kliknij w „Utwórz backup teraz”. Cały proces rozpocznie się automatycznie, a po jego zakończeniu wyświetli się stosowny komunikat.

Jeśli natomiast opcja tworzenia kopii zapasowych w usłudze chmurowej nie przemawia do Ciebie z uwagi na ograniczone zaufanie do tego rozwiązania, to zawsze możesz wykonać backup na komputerze z MacOS lub Windows, ewentualnie na innym urządzeniu Apple.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.