Jak zwiększyć bezpieczeństwo konta na Twitterze?

Maciej Piwowski
27.05.2020

Twitter to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, z którego korzystają setki milionów osób. To także interesujący cel dla różnej maści przestępców, którzy mogą chcieć wykraść dane użytkowników, by np. szkalować ich w sieci czy dokonać różnego rodzaju transakcji finansowych. Dane Twittera nie pozostawiają złudzeń: większość użytkowników w niedostatecznym stopniu dba o bezpieczeństwo swoich kont. Jak więc należy to zrobić, by zminimalizować ryzyko włamania? Sprawdź procedurę krok po kroku.

Krok 1: silne hasło

To absolutna podstawa, dlatego jeśli aktualnie logujesz się na konto przy użyciu banalnego hasła, jak najszybciej napraw ten błąd. W tym celu wejdź na swoje konto, wybierz opcję Więcej w menu oraz zaznacz Ustawienia i prywatność.

Następnie przejdź do Konto -> Hasło i tutaj będziesz mógł zmienić hasło na silniejsze. Warto, aby składało się ono z co najmniej kilkunastu znaków, w tym wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych.

Krok 2: zabezpieczenie przed zmianą hasła

Może się oczywiście zdarzyć, że pomimo posiadania silnego hasła komuś uda się je złamać. Wtedy pierwszą rzeczą, jaką zrobi, będzie zmiana hasła na inne. Aby do tego nie dopuścić musisz uruchomić funkcję Ochrona resetowania hasła, którą znajdziesz w Konto -> Bezpieczeństwo.

Tam podajesz drugą metodę weryfikacji tożsamości, która umożliwi zmianę hasła. Może to być powiadomienie na telefon czy e-mail. Pamiętaj jednak, że takie zabezpieczenie nie będzie do końca skuteczne, jeśli te dane są ogólnodostępne, tzn. Twój numer i adres e-mail można znaleźć bez problemu w sieci.

Krok 3: uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda ochrony konta przed włamaniem. Dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu haker nie zaloguje się do konta, nawet jeśli uda mu się złamać hasło. Wymagane będzie bowiem dokonanie jeszcze jednej akcji, np. podanie kodu SMS czy kodu Google Authenticator.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe włączamy w sekcji Bezpieczeństwo, następnie wybieramy Dwustopniowa weryfikacja konta i wskazujemy preferowaną metodę weryfikacji, np. wiadomość tekstowa, aplikacja uwierzytelniająca lub klucz bezpieczeństwa. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.