Jak zwiększyć funkcjonalność tabletu? 5 prostych trików

Maciej Piwowski
24.04.2017

Tablet to bardzo wygodne w obsłudze urządzenie, które w wielu przypadkach może zastąpić laptop czy nawet smartfon. Wielu użytkowników w końcu jednak zaczyna narzekać na dość ograniczoną funkcjonalność tabletu. Zamiast z niego rezygnować można w dość łatwy sposób zwiększyć użyteczność i wydajność sprzętu. Podajemy 5 najlepszych trików.

  1. Kup głośnik Bluetooth – połączenie tabletu z głośnikiem zewnętrznym przy pomocy technologii Bluetooth diametralnie zwiększa użyteczność bazowego urządzenia. Na rynku są oczywiście lepsze i gorsze głośniki, jednak już za około 100-150 złotych można kupić naprawdę porządny sprzęt, który pozwoli zamienić tablet w centrum zarządzania muzyką i zorganizować przy jego pomocy niezłą imprezę – np. na plaży.
  2. Większa karta pamięci – jedną z największych bolączek tabletów jest ograniczona ilość pamięci wewnętrznej na dane. W końcu dochodzi do sytuacji, że kolejne aplikacje nie mogą zostać zainstalowane, a system operacyjny bez przerwy „błaga” o zwolnienie miejsca. Na szczęście zdecydowana większość dostępnych na rynku tabletów ma gniazdo na dodatkową kartę pamięci, dzięki której problem natychmiast znika – oczywiście wybierając tablet warto zwrócić uwagę na to, jaka jest maksymalna ilość obsługiwanej pamięci zewnętrznej.
  3. Dobre słuchawki – porządne słuchawki pozwalają zamienić tablet w poręczny odtwarzacz muzyki. Oczywiście jest to trochę naciągane, bo podobną funkcję może spełniać zwykły smartfon. Tablet ma jednak tę przewagę, że na dużym monitorze znacznie wygodniej ogląda się teledyski i filmy, co będzie miało znaczenie dla osób często podróżujących komunikacją zbiorową.
  4. Zewnętrzna klawiatura – świetny patent na znaczne zwiększenie roboczej funkcjonalności tabletu. Dzięki zewnętrznej klawiaturze urządzenie może być wykorzystywane jako alternatywa dla laptopa, szczególnie w podróży. Klawiatury są dostępne już za kilkadziesiąt złotych, jednak w przypadku osób stawiających na wysoką jakość i wygodę znacznie lepszym wyborem będzie zakup kompaktowej stacji dokującej, która jednocześnie będzie pełnić rolę statywu (da możliwość odchylenia ekranu pod dowolnym kątem).
  5. Powerbank – proste i dość popularne urządzenie w dużej mierze rozwiązuje problem ograniczonej wydajności baterii montowanych we współczesnych tabletach. Pojemny powerbank zapewni komfort korzystania z urządzenia wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do elektryczności, czyli np. na biwaku czy na dzikiej plaży. Są powerbanki, które mogą naładować całkowicie zużytą baterię tabletu do 100%.

Zwiększenie funkcjonalności tabletu wymaga więc poniesienia dodatkowej inwestycji, jednak to może się opłacać i uchronić Twój sprzęt przed wylądowaniem na dnie szuflady.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.