Jaki smartfon warto wziąć w abonamencie?

Antoni Kwapisz
22.02.2021

Każdy operator telefonii komórkowej oferuje swoim klientom pakiety abonamentowe. W ich ramach można nie tylko zapewnić sobie np. nielimitowane rozmowy, SMS-y i transmisję danych, ale także dobrać odpowiadający nam smartfon. W zamian opłacamy comiesięczną kwotę abonamentu, której wysokość jest ściśle uzależniona od konkretnego modelu telefonu. Wiele osób twierdzi, że to się nie opłaca, że lepiej jest kupić smartfon za gotówkę lub na raty w sklepie i korzystać z karty prepaid. Ten schemat nie zawsze się jednak sprawdza. Oferta abonamentowa może być bardzo korzystna, pod warunkiem, że zdecydujemy się na odpowiedni smartfon. Jaki warto wziąć w abonamencie?

Flagowiec

Tak zwane flagowce, czyli najwyższe modele smartfonów poszczególnych producentów, cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku. Są bardzo drogie (topowe modele iPhone’ów w momencie premiery potrafią kosztować grubo ponad 6 tysięcy złotych), ale jednocześnie oferują świetną funkcjonalność i doskonałe parametry.

Operatorzy komórkowi chętnie włączają flagowce do swoich ofert abonamentowych i nie narzekają na brak zainteresowania, nawet pomimo wysokiej ceny takiego abonamentu. Jeśli bardzo zależy Ci na posiadaniu telefonu z najwyższej półki, a nie możesz sobie pozwolić na zakup za gotówkę, to opcja abonamentowa może być bardzo ciekawa.

Smartfon dostępny tylko u danego operatora

Takich smartfonów jest coraz mniej, ale nadal zdarza się, że operatorzy wprowadzają do swojej oferty modele telefonów, które trudno jest kupić na wolnym rynku – na przykład z powodu bardzo wysokiej ceny czy braku oficjalnego przedstawicielstwa marki w Polsce. Jeśli tak egzotyczny smartfon wpadnie Ci w oko, a jedynym źródłem jego posiadania będzie właśnie operator, to warto rozważyć wybór pakietu abonamentowego.

Smartfon chińskiego producenta

Nie chodzi tutaj o to, że takie smartfony są trudno dostępne w Polsce, bo tak nie jest. Ważniejsze jest natomiast to, że wybierając opcję abonamentową masz gwarancję pochodzenia i oryginalności smartfonu. Ponadto zyskujesz 2 lata standardowej gwarancji realizowanej przez operatora. Nie musisz się martwić odsyłaniem telefonu do Chin, kontaktowaniem się bezpośrednio z chińskim producentem etc. To ważne szczególnie w przypadku telefonów tych marek, które w Polsce nie mają przedstawicielstwa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.