Jakie akcesoria do telefonu zabrać na wycieczkę?

Mateusz Nowak
28.04.2020

Każdy z nas choć raz za czas potrzebuje chwili odpoczynku. Najlepszym sposobem na relaks i wytchnienie jest wybranie się na wycieczkę. Może to być wyjazd w góry, spędzenie weekendu nad morzem czy po prostu zwiedzanie malowniczej okolicy. W każdym z tych przypadków przydadzą się nam akcesoria do telefonu. Ułatwią nam uwiecznienie okolicy, jak i zabezpieczą go przed zniszczeniem w trudnym terenie. Więcej o nich dowiecie się już za chwilę. A więc zaczynajmy!

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem z akcesoriami GSM TeleAkcesoria.com

Selfie Stick

Jadąc w nowe miejsce zawsze spotykamy coś wartego zapamiętania. Piękny krajobraz czy wyjątkowy moment dobrze jest uwiecznić na zdjęciu. W ten sposób zostanie z nami i będziemy mogli do niego wracać. Pomogą nam w tym kijki Selfie Stick, które są niejako przedłużeniem naszej ręki. Pozwalają na wykonanie fotografii z zupełnie innego kadru. Grupowe zdjęcia, piękne pejzaże, malownicze widoki i nie tylko one będą o wiele łatwiejsze do uwiecznienia.

W najtańszych modelach musimy używać samowyzwalacza do zrobienia zdjęcia. Jednak niewiele drożej znajdziemy już produkty z łącznością Bluetooth. Pozwala ona na wykonanie zdjęcia za pomocą przycisku na rączce. Jest to spore ułatwienie, dzięki któremu o wiele sprawniej będziemy korzystać z aparatu w telefonie. A co mogą zaoferować nam jeszcze lepsze rozwiązania? Oczywiście są one stosunkowo droższe, lecz znajdziemy w nich między innymi:

  • Lustro lub ekran cyfrowy do podglądu
  • Dodatkową stabilizację obrazu
  • Wbudowany mikrofon
  • Zdalne sterowanie aparatem

Jednak nie każdemu potrzebne są te dodatki. Równie dobre zdjęcie, przy odrobinie precyzji zrobimy za pomocą standardowego kijka. Jednak każdemu z was polecamy zaopatrzyć się w to akcesorium. Będzie niezastąpione podczas wykonywania zdjęć zarówno w czasie wycieczki jak i na co dzień.

Ochrona telefonu - etui i szkło hartowane.

Decydując się na wycieczkę w trudny teren lub nad wodę powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo urządzenia. W końcu może nam przypadkowo wypaść czy wysunąć się z kieszeni. Jego naprawa nie jest zbyt opłacalna, dlatego musimy chronić naszego smartfona. Doskonale pomogą nam w tym akcesoria na telefon.

Jednym z nich są etui. Wykonywane zarówno z elastycznych jak i sztywnych materiałów. W obu wersjach doskonale chronią plecki naszego smartfona jak i boki. Przy produkcji wykorzystuje się między innymi silikon, carbon, gumę, TPU czy skórę. Możemy znaleźć je w rozmaitych wariantach. Będą zarówno idealnie dopasowanym dodatkiem jak i skuteczną ochroną przed zarysowaniami i upadkami. Znajdziemy też modele osłaniające w całości telefon. Należą do nich kabury czy kieszonki. Są specjalnymi pokrowcami, które ochronią w pełni nasze urządzenie.

To jednak nie wszystko. Podstawą są także szkła hartowane. To właśnie one tak dobrze zabezpieczają ekrany smartfonów. Pokrywa on największa powierzchnię w telefonie, a w dodatku szklaną. Na codzień jest narażony na zbicie, lecz mogą nam w tym pomóc modele hartowane. Są kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od standardowego szkła. W dodatku nie tłuką się jak te normalne. Po ich zbiciu otrzymujemy małe fragmenty o zaokrąglonych krawędziach, a w normalnej są one bardzo ostre. Dodatkowo możemy zdecydować się na hybrydy. Jest to połączenie folii PET i szkła hartowanego. Dzięki temu otrzymujemy wyjątkowo elastyczny i niezwykle wytrzymały produkt. Nie jest on też znacznie droższy. Standardowe modele znajdziemy nawet poniżej 10 złotych, lecz ich przeciętna cena to okolice 20-30 zł. Za hybrydę zapłacimy od około 30 złotych do 60-70.

Zdecydowanie warto zakupić oba akcesoria, aby mieć pełne bezpieczeństwo. Wymiana elementów smartfona jest dosyć droga i o wiele łatwiej się przed nią zabezpieczyć niż ją wykonywać. Dla tego każdy z nas powinien je mieć, szczególnie podczas wycieczki.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.