Jakie dzwonki bezprzewodowe najlepiej sprawdzą się w domu wielorodzinnym?

Andrzej Winnicki
12.01.2021

Szukając sprawdzonych rozwiązań dla inteligentnych domów dobrze jest zdecydować się na urządzenia, których konfiguracja czy zsynchronizowanie ich z innymi, już istniejącymi elementami wyposażenia, będzie łatwe i proste. Dotyczy to nawet drobnych konstrukcji, o których istnieniu na co dzień się nie myśli, a jedną z nich są dzwonki do drzwi. Dzięki nowoczesnym i inteligentnym rozwiązaniom urządzenia te są bezprzewodowe, a do tego łatwo można połączyć je ze smartfonem czy tabletem, dając domownikom niemal pełną kontrolę. Przekonaj się, jak wiele można zyskać, stosując inteligentny dzwonek bezprzewodowy do drzwi.

Nowoczesne dzwonki do drzwi – inteligentne rozwiązania dla każdego

Choć może wydawać się to sprawą błahą, znalezienie odpowiedniego dzwonka do drzwi nie jest aż tak prostą sprawą. Wiele domów, zwłaszcza tych wielorodzinnych, budowane jest obecnie w oparciu o nowoczesne budownictwo, jednak nie zawsze uwzględnia się w nich dodatkowe wyprowadzenie przewodu na dzwonek. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się urządzenie bezprzewodowe, które znacząco zwiększa komfort użytkowania takiego domu.

Przede wszystkim eliminuje konieczność naruszania struktury elewacji budynku, wykonywania dodatkowych otworów czy niewygodnego przeciągania kabla. Dzwonki bezprzewodowe przyjmują przeróżne formy i w zależności od złożoności, zastosowanych rozwiązań czy udogodnień dla osób z różnych grup wiekowych, spotkać można kilka popularnych modeli, które przypadną do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Wykorzystanie sygnału radiowego znacznie ułatwia instalację i użytkowanie, a sam dzwonek nie zajmuje dzięki temu zbyt wiele miejsca, idealnie wpasowując się w potrzeby osób z ograniczoną przestrzenią montażową.

Na co zwrócić uwagę przy doborze dzwonka bezprzewodowego?

Decydując się na konkretny model omawianego urządzenia, warto wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach będzie ono działało. Dzwonki bezprzewodowe do furtki powinny mieć szczelniejszą obudowę odporną na działanie wilgoci czy zabrudzeń – tutaj dobrze jest zdecydować się na konstrukcję, której klasa szczelności to IP67, chroniącą przed opadami deszczu i śniegu, a także nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne konstrukcje mają również przycisk bezbateryjny, którego zasięg działania to około 100 metrów w terenie otwartym, co znacząco poprawia jego funkcjonalność. Osoby szukające takiego rozwiązania powinny sprawdzić model Samba ST-950.

Użytkownicy planujący stworzyć rozbudowaną instalację dzwonkową powinny zwrócić szczególną uwagę na możliwość programowania czy zdalnego sterowania. Inteligentne dzwonki bezprzewodowe z opcją zdalnego sterowania za pomocą smartfona lub tabletu, to doskonałe rozwiązanie dla budynków użyteczności publicznej, szkół czy ośrodków, w których ważne jest bezpieczeństwo osób postronnych.

Dzwonki bezprzewodowe dla domów typu smart house

Osoby z mieszkaniami czy domami, w których sterowanie termostatem oraz roletami okiennymi odbywa się za pomocą aplikacji, powinny sprawdzić inteligentne dzwonki bezprzewodowe. Pozwalają one dostosować niemal każdy aspekt działania takiego urządzenia do potrzeb użytkownika, o czym więcej przeczytać można w artykule: Czym charakteryzują się nowoczesne dzwonki bezprzewodowe i dlaczego warto je zintegrować z systemem inteligentnego domu?

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie