Jakie słuchawki bezprzewodowe do TV wybrać?

Jerzy Biernacki
05.07.2021

Słuchawki bezprzewodowe przydają się nie tylko do słuchania muzyki czy pracy biurowej. Z powodzeniem można je wykorzystać również podczas oglądania telewizji. Szczególnie docenią to rodzice małych dzieci, które są na tyle hałaśliwe, że nie pozwalają komfortowo obejrzeć np. meczu. Dzięki słuchawkom można również np. pograć na konsoli w środku nocy i nie budzić rodziny. Jakie słuchawki bezprzewodowe do TV wybrać? Sprawdź nasze wskazówki.

Rodzaj słuchawek

Na początek warto się zastanowić, czy potrzebujesz słuchawek nausznych czy może dousznych. W głównej mierze jest to kwestia indywidualnych preferencji. Modele nauszne na pewno są solidniejsze, nie wypadają, a więc lepiej sprawdzą się podczas np. dynamicznej gry online. Z kolei te douszne są mniejsze, łatwiejsze w przechowywaniu oraz lżejsze, co ma znaczenie przy długotrwałym użytkowaniu.

Otwarte czy zamknięte?

Do oglądania TV zdecydowanie lepiej sprawdzą się słuchawki zamknięte, których podstawową zaletą jest separowanie od hałasów z zewnątrz. Dzięki temu można komfortowo oglądać mecz czy wiadomości i nie słyszeć np. krzyków dzieci. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na całkowite wyłączenie się z życia rodzinnego, to wybierz słuchawki otwarte.

Zasięg

Wybierając słuchawki bezprzewodowe do TV koniecznie zwróć uwagę na to, jak duża może być ich odległość od źródła dźwięku. Dobre słuchawki pozwolą oddalić się od telewizora na około 10 metrów, co powinno być wystarczające w większości sytuacji.

Czas pracy

Bardzo ważnym kryterium wyboru słuchawek bezprzewodowych do TV jest czas pracy na baterii. Konieczność ciągłego ładowania słuchawek, a tym bardziej wizja wyłączenia się ich w trakcie oglądania meczu, może nieźle irytować, stąd warto postawić na model, którego producent gwarantuje nieprzerwane korzystanie przez minimum 5 godzin.

Jakość dźwięku

Trudno będzie ją ocenić na odległość, stąd dobrze byłoby jednak mieć możliwość przetestowania różnych słuchawek bezprzewodowych przed zakupem – na przykład w sklepie z elektroniką. Oczywiście jeśli słuchawki mają służyć wyłącznie do oglądania telewizji naziemnej, to nie ma co upierać się przy najwyższej jakości, ponieważ i tak nie usłyszysz wielkiej różnicy.

Ile kosztują dobre słuchawki bezprzewodowe do TV?

Przygotuj się tutaj na wydatek od około 120 złotych w górę. Taka kwota pozwoli Ci już kupić sensowne słuchawki, które w zupełności wystarczą do komfortowego oglądania telewizji.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.