Kamera GoPro - które akcesoria są najbardziej przydatne?

Antoni Kwapisz
16.11.2020

Kamery sportowe umożliwiają rejestrowanie obrazu w miejscach, w których używanie klasycznej wersji jest bardzo niekomfortowe lub wręcz niemożliwe. GoPro Hero 7 pozwala na nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości 4K, przy 60 klatkach na sekundę, dzięki czemu obraz jest nie tylko niezwykle szczegółowy, ale również płynny. Aby jeszcze lepiej wykorzystać właściwości kompaktowej kamery, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria. Które z nich w praktyce sprawdzają się najlepiej?

Co powinien zawierać zestaw akcesoriów do GoPro?

Ze względu na bardzo niską wagę i niewielkie rozmiary, kamera GoPro może być z powodzeniem zamocowana na klatce piersiowej. Aby zamontować ją w ten sposób, trzeba posiadać specjalne mocowanie. Cechą charakterystyczną takiego uchwytu jest pełna możliwość regulacji. Co to oznacza w praktyce? Każda osoba, bez względu na typ sylwetki, może z powodzeniem go używać. Wysoka jakość wykonania sprawia, że np. kamera GoPro Hero 7 jest stabilnie osadzona i zabezpieczona przed wypadnięciem.

Kolejny ważny element zestawu to uchwyt przeznaczony do zamocowania na kierownicy, kijkach narciarskich i innych elementach wyróżniających się okrągłym kształtem. Ważne aby ich średnica zawierała się w zakresie od 9 do 35 mm. Zaletą takiego mocowania jest możliwość obrotu o 360 stopni, a także zablokowanie kamery w jednej z 16 pozycji.

Opisywany uchwyt umożliwia rejestrowanie ujęć w trakcie jazdy na hulajnodze, rowerze, skuterze czy motocyklu. Można go z powodzeniem wykorzystywać w różnych miejscach, w terenie leśnym, a nawet górskim.

Bezpieczne przechowywanie kamery i akcesoriów

W sklepie GearPro znajdziesz zestaw akcesoriów do GoPro, który oprócz powyższych elementów, zawiera także niezwykle praktyczną walizkę. Dzięki niej można bezpiecznie przetransportować wszystkie uchwyty i mocowania oraz kamerę, np. model GoPro Hero 7. Dodatkowo, walizka wyróżnia się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne i jest wyposażona w elastyczną przegrodę, umożliwiającą wykorzystanie jej wnętrza na różne sposoby. Specjalna wyściółka ma za zadanie amortyzować wstrząsy powstałe w trakcie transportu walizki lub w momencie uderzenia o twardą powierzchnię lub przedmiot.

Choć kamera GoPro jest wyposażona w pojemny akumulator, to w przypadku dłuższego filmowania, warto zaopatrzyć się w zapasowe ogniwa. Je również można bezpiecznie zapakować do walizki i z całym zestawem zacząć przygodę z filmowaniem.

Kamera GoPro - dodatkowe informacje

Sklep GearPro oferuje m.in. 7 generację kamery GoPro, która wyróżnia się wydajną stabilizacją obrazu HyperSmooth. Dzięki niej, nawet dynamiczne ujęcia nagrywane w trudnych warunkach są niezwykle płynne i przyjemne w odbiorze. Urządzenie umożliwia bezpośredni streaming na popularne serwisy społecznościowe typu YouTube, Facebook, Twitch i TikTok.

Ponadto kamera GoPro w wersji 7 jest w pełni wodoszczelna do 10 metrów. W praktyce oznacza to, że możemy z nią swobodnie nurkować, bez obaw o uszkodzenie. Oczywiście jej obudowa jest także pyłoszczelna. Niezwykle ciekawą funkcjonalnością kamery jest sterowanie głosem. Użytkownik za pośrednictwem komend głosowych może włączać sprzęt i robić zdjęcia. W sumie, urządzenie umożliwia zaprogramowanie aż 16 komend głosowych.

Gdzie można wykorzystywać kamerę sportową?

Ze względu na kompaktowe rozmiary, użytkownicy mogą rejestrować obraz przy pomocy GoPro wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone i nie stwarza niebezpieczeństwa. Bez względu na rodzaj aktywności, a także stopień zaawansowania, kamery sportowe umożliwiają utrwalenie niezwykle pięknych chwil. Dzięki nagraniu, można przeżywać je ponownie w domowym zaciszu.

Sklep GearPro to miejsce, w którym znajdziesz nie tylko kamery i akcesoria do GoPro, ale również drony, gimbale, sprzęt niezbędny do fotografii produktowej, akcesoria foto, wideo i wiele innych. W razie jakichkolwiek pytań związanych z kamerą GoPro, akcesoriami lub innymi produktami dostępnymi sklepie, można liczyć na bezproblemowy kontakt.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.