Kamery sportowe-GoPro.

Krzysztof Jagielski
22.12.2015

Małe i odporne na ekstremalne warunki kamery sportowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Z założenia są one dedykowane osobom uprawiającym sporty wysokiego ryzyka. Jednak coraz częściej sięgają po nie zwykli użytkownicy, a takie kamery służą im do nagrywania nietuzinkowych ujęć. Na rynku największym zainteresowaniem cieszy się sprzęt firm GoPro.

Ta marka oferuje różne rodzaje kamer HERO+ LCD HERO4, HERO3/HERO3+, HERO+, Original HD HERO, które świetnie sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Wyróżniają się one  małymi rozmiarami i bardzo łatwym sposobem montażu. Z reguły w zestawie z kamerą można otrzymać szereg dodatkowych akcesoriów pozwalających przypiąć ją do dowolnej powierzchni, części ciała czy garderoby. W związku z tym można nosić ją na głowie, przyczepić do klatki piersiowej, do deski  surfingowej, plecaka, założyć na ramię lub nadgarstek, przymocować do kierownicy lub karoserii samochodu i pokazać film z niecodziennej perspektywy.

Kamera sportowa nie tylko dla amatorów mocnych wrażeń

Sprzęt GoPro jest nie tylko wytrzymały, ale również  zapewnia jakość full HD obrazu i dźwięku. Właśnie dlatego po tego typu kamery chętnie sięgają amatorzy. Idealnie sprawdzają się ona na wakacjach, gdy plażowanie to tylko część urlopowego planu. Zwykle coraz częściej wyjazd do ciepłych krajów łączy się z parasailingem, ślizganiem się na nartach wodnych za motorówką, jazdą quadem czy kursem nurkowania. Szczególnie do tego ostatniego kamera sportowa nadaje się najbardziej.

Tradycyjny sprzęt do nagrywania filmów nie jest wstanie przeżyć bliskiego spotkania z wodą. Natomiast go kamer GoPro można dokupić wodoodporne etui, z którym można śmiało nurkować nawet na duże głębokości. Obsługa kamer sportowych jest banalnie prosta, więc można to robić intuicyjnie bez konieczności szukania właściwego przycisku. Zwykle posiadają tylko jeden na obudowie, służący do włączania nagrywania.

Kręcenie filmu podwodą wymaga bardzo dobrego sprzętu

Kamery sportowe mają obiektywy o bardzo dużym kącie widzenia, co pozwala nagrywać szerokokątne ujęcia. Dzięki temu z kadru nie umknie nawet najdrobniejszy szczegół, których na dnie morza jest bardzo dużo. Nagrywając film pod wodą należy mieć na uwadze zupełnie inny sposób rozpraszania się światła niż w powietrzu atmosferycznym. Na szczęście do kamer GoPro można używać specjalistycznych  filtrów, bez których słabo doświetlone ujęcia podwodne, byłby niewidoczne.

Kamery sportowe dodatkowo posiadają opcje burst oraz slow motion pozwalające nagrywać ujęcia sekwencyjnie lub w zwolnionym tempie. Pozwala to na urozmaicenie nagrywanego filmu ciekawymi wstawkami oraz na dokładaną analizę ujęć, gdy coś się na nich przemieszcza w szybkim tempie. Zwykle podwodny świat jest barwny i zaskakuje na każdym kroku, warto więc być przygotowanym na taką ewentualność. Dodatkowo kamera poza doskonałą jakością obrazu zapewnia również wysokiej jakości dźwięk. Dzięki temu nagrana pamiątka nie będzie tylko filmem niemy, a prawdziwym dokumentem przeżytej przygody.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie