Kiedy lepiej wybrać Internet radiowy zamiast mobilnego?

Maciej Piwowski
13.11.2023

Internet radiowy lub mobilny rozważają te osoby, które nie mogą skorzystać z dobrodziejstwa światłowodu. Obie technologie są dalekie od ideału, częściej irytują niż dają satysfakcję, natomiast bywa, że są jedynym dostępnym rozwiązaniem. Jeśli wahasz się między wyborem Internetu radiowego lub mobilnego, to sprawdź, kiedy korzystniejsza może być ta pierwsza opcja.

Gdy wiesz, że Internet radiowy działa bardzo dobrze w Twojej okolicy

Jeśli sąsiedzi korzystają już z Internetu radiowego i zapewniają Cię, że nie ma z nim żadnych problemów, a sam też sprawdziłeś, że parametry uzyskiwane w domach sąsiadów są dla Ciebie zadowalające, to warto zaryzykować.

Doświadczenia użytkowników Internetu są najlepszym kryterium wyboru. W reklamie każdy dostawca usługi zapewnia o jej bezawaryjnym i szybkim działaniu, po czym praktyka brutalnie obnaża te deklaracje.

Gdy wyniki Internetu mobilnego Cię nie satysfakcjonują

Przed podjęciem decyzji warto jeszcze przetestować usługę Internetu mobilnego od kilku ogólnopolskich dostawców – wystarczy tylko kupić startery w kiosku i po kolei sprawdzić, jak usługi działają o różnych porach dniach.

Jeśli rezultaty będą nieakceptowalne, to w zasadzie pozostanie Ci tylko skorzystanie z usługi Internetu radiowego.

Gdy dostawca Internetu radiowego deklaruje rychłe przyłączenie Twojego adresu do światłowodu

Często jest tak, że lokalne firmy dostarczające Internet radiowy jednocześnie są dostawcami Internetu światłowodowego i jako pierwsze wiedzą o planowanych inwestycjach w tym obszarze. Jeśli dostawca zapewnia Cię, że światłowód jest kwestią kilkunastu miesięcy, to warto rozważyć jego ofertę tymczasowego skorzystania z Internetu radiowego.

W momencie przyłączenie adresu do światłowodu zyskasz możliwość płynnego przejścia na szybszy i stabilniejszy Internet bez ponoszenia kosztu zerwania umowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie