Kiedy samochód Google pojawi się w Twoim regionie? Możesz to sprawdzić

Remigisz Szulc
10.07.2023

Street View to bez wątpienia jedna z najbardziej przydatnych funkcji w usłudze Google Maps. Dzięki niej możemy obejrzeć sobie interesujący nas punkt „w realu”, korzystając ze zdjęć wykonanych przez samochód Google, co m.in. pozwala odnaleźć poszukiwane miejsce czy lepiej zaplanować trasę przejazdu. Czy wiesz, że każdy z nas może sprawdzić, kiedy samochód Google pojawi się w naszym regionie? Oto prosta instrukcja.

„Śledź” samochód Google Street View

Google Street View to ogromny projekt, w którym uczestniczą tysiące samochodów wyposażonych w 9 kamer. Ich zadaniem jest robienie zdjęć okolicy, które później każdy może zobaczyć w Google Maps. Samochody co jakiś czas wracają w te same miejsca, aby zweryfikować, zaktualizować fotografie.

Google oczywiście nie podaje precyzyjnej daty i godziny, w jakiej samochód Street View pojawi się w danej okolicy. Każdy z nas może jednak sprawdzić, czy i kiedy auto będzie „kręcić się” w regionie.

W tym celu wchodzimy na stronę Google Street View i wybieramy zakładkę „Jak to działa”. Następnie znajdujemy „Planowane podróże” i wybieramy z listy Polskę (lub inny interesujący nas kraj).

Teraz zostaną wyświetlone miejsca, w których został zaplanowany przejazd samochodu Google Street View. Zauważmy jednak, że nie są to ultra precyzyjne informacje – przedział czasowy może być nawet półroczny i dłuższy. Należy to zatem traktować wyłącznie w formie technologicznej ciekawostki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie