Kiedy warto kupić rejestrator jazdy?

Jerzy Biernacki
29.08.2023

Rejestratory jazdy, potocznie nazywane kamerkami samochodowymi, to coraz częstszy element wyposażenia naszych aut. W Polsce nie są zabronione (w przeciwieństwie do np. Austrii), dlatego wielu kierowców decyduje się na ich zakup. Kiedy na pewno ma to sens? O tym przeczytasz w naszym poradniku.

Gdy masz dość piratów drogowych

Nie dziwi nas to, ponieważ każdego dnia na polskich drogach można natknąć się na ludzi niezrównoważonych, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla innych. Jeśli chcesz przyłożyć rękę do walki z procederem notorycznego łamania przepisów, to zakup rejestratora jest krokiem w dobrą stronę. Mając zapis niebezpiecznych sytuacji możesz wysłać film na skrzynkę mailową policji (prowadzi ją każda komenda wojewódzka) i mieć nadzieję na to, że pirat drogowy zostanie surowo ukarany.

Gdy zdarzyły Ci się sporne sytuacje

Jeśli masz już na koncie nieprzyjemne doświadczenia ze stłuczkami, gdzie nawet wezwana na miejsce policja nie była w stanie jednoznacznie orzec o winie jednego z kierowców, to dobrze wiesz, jak wielki sens ma zakup rejestratora jazdy – ten może się bardzo szybko zwrócić!

Rejestrator jest również dobrym wyborem dla osób, które każdego dnia miewają niebezpieczne sytuacje na drogach i zdają sobie sprawę, że w pewnym momencie szczęście może ich opuścić, co skończy się stłuczką. Zapis z rejestratora jest solidnym dowodem w razie konieczności ustalenia sprawcy.

Gdy masz drogi samochód, którego naprawy mogą kosztować majątek

Co ciekawe, rejestratory jazdy są coraz częściej spotykanym wyposażeniem aut klasy premium. Ich właściciele decydują się na zakup rejestratora, ponieważ wiedzą, że ewentualne naprawy blacharskie i lakiernicze byłyby horrendalnie drogie. Chcą zatem mieć „podkładkę” na wypadek stłuczki, której sprawca ani myśli przyznać się do winy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.