Kody Plus: ważna funkcja w mobilnej wersji Google Maps

Krzysztof Jagielski
14.09.2020

Czy wiesz, że aż ¼ mieszkańców naszej planety nie ma konkretnego adresu zamieszkania? Google dostrzegło ten problem i wprowadziło nową usługę Kody Plus. Umożliwia ona bardzo szybkie i łatwe znalezienie konkretnej lokalizacji w Mapach Google oraz nawigowanie do nich z poziomu smartfona czy innego urządzenia mobilnego. Jak to działa? Jak pobrać Kody Plus? Sprawdź w naszym artykule.

Czym są Kody Plus?

Kody Plus to długo oczekiwane rozszerzenie aplikacji Google Maps, dzięki któremu możemy łatwo dotrzeć do miejsca, które nie ma fizycznego adresu – na przykład znajduje się na pustyni czy w innym terenie niezurbanizowanym. Do tej pory również było to możliwe, ale wymagało żmudnego wklepywania współrzędnych geograficznych. Dzięki Kody Plus ten problem udało się całkowicie rozwiązać.

Teraz wystarczy, że znajdziemy konkretną lokalizację na mapie, a następnie klikniemy w wyświetlającą się nad nią niebieską kropkę. Zostanie wygenerowany kod, który można wkleić do wyszukiwarki w Google Maps lub przesłać znajomemu/klientowi, aby umożliwić mu szybkie dotarcie na miejsce. Całość działa dokładnie na takiej samej zasadzie, jak współrzędne geograficzne, z tą różnicą, że kod jest krótszy i tym samym łatwiejszy w użytkowaniu.

Kody Plus to rozszerzenie do Google Maps, które można już pobrać ze sklepu Google Play na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle usługa pojawi się na urządzeniach od Apple.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.