Komputer All in One – jakie są jego zalety?

Marek Szydełko
08.07.2022

Komputery All in One nigdy nie zrobiły takiej kariery jak laptopy czy nawet popularne pecety. Na przeszkodzie na pewno stanęła dość wysoka cena takiego sprzętu. Jeśli jednak pieniądze nie mają aż tak dużego znaczenia, a szukasz właśnie nowego komputera do pracy, to poważnie rozważ zakup urządzenia All in One. Poznaj najważniejsze zalety takiego komputera.

Oszczędność miejsca

Dla wielu osób będzie to najważniejsza zaleta i główny argument przemawiający za zakupem komputera All in One. Jeśli masz bardzo mało miejsca na biurku, w biurze czy w gabinecie, to każde urządzenie mniej robi już różnicę. W przypadku komputera All in One wszystkie podzespoły mieszczą się w ekranie, dlatego podpinasz tylko myszkę, klawiaturę i gotowe.

Brak kabli!

To także ma przełożenie na oszczędność miejsca, ale również na łatwiejsze utrzymanie porządku w miejscu pracy oraz na lepszą ergonomię. Brak kabli jest czymś, o czym marzy niejeden pracownik biurowy, który regularnie wyciąga kable z gniazdek nogą czy potyka się o nie idąc sobie zrobić kawę.

Mobilność

Nie każdy wie, że komputer All in One można bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Jeśli masz taką pracę, że 90 procent czasu spędzasz w biurze, ale okazjonalnie pracujesz u klienta czy w domu, to urządzenie All in One świetnie się u Ciebie sprawdzi. Nie jest oczywiście tak mobilne jak laptop, ale o wypada pod tym względem nieporównanie lepiej niż pecet.

Uniwersalność

Komputer All in One jest drogi, nie da się temu zaprzeczyć, natomiast warto zauważyć, że tego typu urządzenia nie występują w bardzo ubogich specyfikacjach. Chodzi o to, że w dość wysokiej cenie dostajesz naprawdę wydajny sprzęt, który sprawdzi się do pracy (nawet bardzo intensywnej, na przykład przy projektowaniu grafiki czy montażu filmów), jak i do zabawy, grania, oglądania filmów etc.

Ekran dotykowy

To nie tylko „bajer”, ale sposób na realne podwyższenie komfortu pracy. Ekran dotykowy jest super wygodny, zwłaszcza podczas pracy w programach graficznych czy do przeglądania Internetu. Uzasadnia również wyższą cenę komputera All in One.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie