Konsultant telefoniczny operatora komórkowego wprowadził Cię w błąd? Sprawdź, co robić

Antoni Kwapisz
23.06.2022

Jeśli niedawno przedłużyłeś umowę z operatorem komórkowym podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem i czujesz się wprowadzony w błąd, to nie przechodź nad tym do porządku dziennego. Masz swoje prawa, z których trzeba w takiej sytuacji skorzystać. Konsultant obiecał coś innego, a treść umowy kompletnie tego nie odzwierciedla? Sprawdź, co powinieneś teraz zrobić.

Wypowiedzenie umowy bez podawania przyczyny

Pamiętaj, że masz na to 14 dni. Jeśli zawarłeś lub przedłużyłeś umowę podczas rozmowy telefonicznej, to nie musisz się zastanawiać nad tym, czy operator komórkowy przychyli się do Twojej prośby. Zgodnie z prawem możesz wypowiedzieć umowę bez podawania przyczyny w ciągu właśnie 14 dni liczonych od momentu, w którym otrzymałeś dokumenty.

Zorientowałeś się, że konsultant wprowadził Cię w błąd i nie chcesz wyjaśniać tej sytuacji? Po prostu wyślij pisemne wypowiedzenie umowy i poczekaj na kontakt ze strony… innego konsultanta. Operator na pewno tak łatwo się nie podda.

Złóż reklamację

W nieco gorszej sytuacji są osoby, które o tym, że zostały wprowadzone w błąd, dowiedziały się dopiero po kilku tygodniach – na przykład wtedy, gdy wcześniej aktywna usługa przestała działać. W takim przypadku nie pozostaje Ci nic innego, jak skontaktować się z operatorem telefonicznie, na chacie lub w salonie stacjonarnym oraz złożyć oficjalną reklamację.

Jeśli do zawarcia umowy na niekorzystnych dla Ciebie warunkach doszło drogą telefoniczną, to operator zarządzi jej odsłuchanie przez osobę obsługującą reklamację. Teraz wszystko zależy od tego, czy rzeczywiście konsultant wprowadził Cię w błąd, co podlega niestety indywidualnej ocenie. Zawsze też możesz odwołać się od decyzji operatora, gdyby ten nie uznał złożonej przez Ciebie reklamacji.

Masz zatem dwie drogi dochodzenia swoich praw. Jeśli masz pewność, że konsultant celowo lub z powodu niewiedzy wprowadził Cię w błąd, to nie przyjmuj niekorzystnych warunków i walcz o swoje. Z doświadczenia wiemy, że szanse na sukces są całkiem wysokie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.