Kultowe telefony, które nadal możesz kupić

Piotr Kowalczyk
04.02.2019

Wiele modeli znika z rynku już po paru miesiącach od premiery. Są jednak i takie, które użytkownicy wspominają również po latach. Ostatnio pojawiło się kilka nowych wersji kultowych modeli, takich jak legendarna Nokia 3310.

Choć marka Samsung nadal dobrze radzi sobie na rynku telefonów, rekord sprzedaży Samsunga E1100 nadal nie został pobity. Wielu może nie kojarzyć tego modelu, ale gdyby poszukać w szufladach i na pawlaczu mogłoby się okazać, że ten model nadal jest w niejednym domu. Sam telefon był dość trudny w obsłudze i toporny, ale nawet długo po czasach świetności nie raz ratował sytuację, gdy nowocześniejszy smartfon zepsuł się lub wyładował.

Innym producentem telefonów, który przetrwał do dziś, jest Apple. Trudno uwierzyć, że minęło tylko nieco ponad dekadę od momentu wypuszczenia pierwszego iPhone'a. Nie da się ukryć, że zrewolucjonizował on rynek. Dziś najstarszym telefonem z tej serii, jaki da się kupić nie z drugiej ręki, jest iPhone 4, który pod wieloma względami mocno przypomina swojego poprzednika.

Nokia 3310 czyli najbardziej kultowy telefon

Fińska firma wypuściła niejeden model, który przeszedł do historii. Wystarczy wspomnieć prostą Nokię 3210 czy 8110 z odsuwaną klapką. Kto raz miał taki telefon, do dziś pamięta oryginalne kolory: błękitną Nokię 3310 czy złoto-czarną 6310i. To właśnie Nokia 3310 wciąż jest uznawana za złoty standard w świecie komórek.

Wielu użytkowników nadal korzystając z drogich smartfonów, porównuje je do tamtego modelu. Jeśli obsługa jest równie prosta, a telefon sprawia tak niewiele problemów, jak Nokia 3310, to warto się go trzymać. Teraz jednak nie trzeba poprzestawać na wspominaniu słynnej Nokii i marzeniu, by kolejny kupowany telefon okazał się równie niezawodny. Ostatnio do sprzedaży weszła odświeżona wersja znanego telefonu, co oznacza, że znów można cieszyć się jej wszystkimi funkcjami ze słynną grą w węża na czele. Zobacz: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/nokia-3310-dual-sim-granatowy.bhtml

Nadal można korzystać z odtwarzacza MP3 czy radia, ale dodatkowo pojawił się też aparat. Do telefonu można włożyć dodatkową kartę pamięci, dzięki czemu da się go zamienić w przenośny odtwarzacz muzyki czy audiobooków. Niezmienna pozostała inna ważna właściwość tego telefonu: wyjątkowo solidna bateria, która może wytrzymać do... miesiąca. W świecie smartfonów wyładowujących się po kilku godzinach używania unowocześniona Nokia 3310 może okazać się hitem.

Nie tylko Nokia 3310 i iPhone

Był czas, gdy Skandynawia słynęła z telefonów świetnej jakości, a obok Nokii na podium stał Ericsson. Wielu pamięta nadal ciężkie komórki tego typu z antenką, które mimo mało zachęcającego wyglądu spełniały swoją funkcję. Później były kolejne modele Sony Ericsson. Co ciekawe nadal gdzieniegdzie da się kupić nowsze wersje telefonów Sony Ericsson, takie jak Aspen czy U10I. Ten ostatni może na pierwszy rzut oka przypominać smartfon, ale w rzeczywistości pod ekranem kryje się wysuwana klawiatura.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.