Kupowanie telewizora AD 2016 – poradnik

Antoni Kwapisz
08.04.2016

Zastanawiasz się nad odświeżeniem centrum rozrywki w twoim salonie? Nie wiesz, jaki telewizor wybrać i czym się kierować, kupując sprzęt w 2016 roku? Oto krótki przewodnik po tegorocznych propozycjach wiodących 3 producentów.

1.      Samsung: zakrzywiony ekran, najlepszy design, najlepsza jakość

Od marca 2016 r. Samsung proponuje swoim klientom premierowy model KS9500 z zakrzywionym ekranem w technologii 4K SUHD. Telewizory Samsung SUHD charakteryzują się parametrami pozwalającymi na uzyskanie doskonałej jakości  i dynamiki obrazu, a także realistycznej głębi koloru. Zakrzywiony ekran Quantum Dot oraz krawędziowe podświetlenie, jasność na poziomie 1000 nitów osiągnięta dzięki technologii HDR i wreszcie rozdzielczość 4K (Ultra High Definition) sprawiają, że telewizory Samsung SUHD serii KS 9500 są jedną z nowocześniejszych dostępnych na rynku opcji.

Dodatkową zaletą modelu jest fakt, że jest to pierwszy na świecie bezramkowy telewizor z zakrzywionym ekranem, Pozwala to na uzyskanie efektu otoczenia widza obrazem. Dodatkowo takie rozwiązanie sprawdza się świetnie z punktu widzenia estetyki ze względu na bardzo elegancki i nowoczesny design. Ten model telewizora Samsung dostępny jest w wersji 55 oraz 65 calowej. Producent dołożył także wszelkich starań, aby sprzęt prezentował się korzystnie z każdej strony, dlatego ten telewizor będzie pasować do każdej aranżacji wnętrza.

2.      Panasonic: Kino domowe jak w hollywoodzkim studio

Panasonic w 2016 roku proponuje swoim klientom telewizory w technologii 4K UHD, w których zastosowano szeroki zakres dynamiczny (HDR). Ciekawym modelem jest DX900, pierwszy telewizor z oznaczeniem Ultra HD Premium. Nowością w tym odbiorniku jest zastosowanie chipsetu Studio Master HCX+ (Hollywood Cinema Experience+)  oraz panelu LCD zapewniającego nadzwyczajną jakość obrazu w rozdzielczości 4K UHD.

Producent we współpracy z hollywoodzkimi twórcami dołożył wszelkich starań, aby odtwarzany przed telewizory DX900 obraz był zgodny z intencjami reżyserów. Panasonic wyposażył także ten model w algorytm korekcji kolorów, pozwalający na osiągnięcie jakości obrazu dostępnej jedynie na profesjonalnych ekranach w profesjonalnych studiach. Dodatkowo, telewizory te charakteryzują się ciekawym, wyrafinowanym designem. Powiększony ekran obudowany w bardzo cienki profil łatwo dopasować do każdego wnętrza, zapewniając widzowi atmosferę sali kinowej.

3.      LG: jeszcze więcej barw, jeszcze cieńszy ekran

Także topowe modele producenta LG wyposażone zostały w kilka innowacyjnych funkcji, pozwalających na pełniejszy odbiór wysokiej jakości obrazu. Modele z nowej linii, UH9500 i UH9550, wyposażone zostały w wyświetlacz IPS, oraz funkcje: True Black Panel oraz Contrast Maximizer. True Black Panel to autorska technologia redukująca refleksy i zwiększająca kontrast, Contrast Maximizer zaś pozwala na uzyskanie polepszonej głębi obrazu.

Zwiększoną jakość odwzorowania kolorów zapewnia zaś technologia Billion Rich Colors, pozwalając wyświetlić ponad miliard kolorów. Jeśli chodzi o design, model UHD9500 jest telewizorem o grubości zaledwie 6,6 mm. Wyjątkowo cienka rama pozwala na uzyskanie wrażenia optycznego, że sprzęt unosi się w powietrzu.

Materiał prasowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.