Lajki na instagramie - o czym nas informują?

Piotr Kowalczyk
21.09.2021

Instagram jest jedną z bardziej popularnych portali społecznościowych - w ostatnim czasie w rankingach plasuje się nawet wyżej niż Facebook. Jest nie tylko źródłem rozrywki, ale dla wielu również pracą na pełny etat. Kto jest w stanie zarabiać na swoich followersach, i w jaki sposób lajki przekładają się na zasięgi profilu? Jak wiadomo posty bardzie popularne są częściej proponowane do wyświetlenia w aplikacji, dlatego liczy się nie tylko liczba obserwujących, ale głównie liczba interakcji - czyli lajków oraz komentarzy znajdujących się pod postami. Jeśli mamy już zasięgi, i z każdym nowym zdjęciem zyskujemy więcej lajków, wzrastają również nasze możliwości zarobkowe. Większość twórców zarabia nawiązując współpracę z określonymi markami, oczywiście rodzaj reklamy wiążę się bezpośrednią z jaką niszą, czy branżą można utożsamić naszą twórczość.

Ukrywanie lajków na instagramie - co to za funkcja

Skoro duża ilość lajków jest tak przydatna dlaczego niektórzy decydują się na ich ukrycie? Na czym polega opcja ukrywania lajków na instagramie i dlaczego portal zdecydował się na jej wprowadzenie? I co najważniejsze czy będzie obowiązywać to wkrótce wszystkie konta i posty?

Ukrywanie lajków na instagramie jest to stosunkowo niedawny pomysł twórców aplikacji, wdrażany on był już od 3 lat, a teraz opcja ta będzie dostępna globalnie również w Polsce. Na szczęście zwłaszca dla infuencerów i firm, które czerpią z ilości lajków konkretne zarobki jest to jak na razie nieobowiązkowe, i jedynie chętni włączają tę funkcję. Ale czemu ma służyć ukrycie lajków? Jak tłumaczą twórcy aktualizacji, lajki są głównym źródłem stresu dla użytkowników instagrama, prowadzi to również do tego, że oglądamy treści popularne niż te, które realnie nas interesują.

Pojawia się też oczywiście obawa przed oceną, czy wystarczającą jak na powszechne kryteria liczba lajków pod naszymi postami. Mimo, że za stworzeniem tej funkcji idą oczywiście szlachetne cele, duża część osób może się na nią nie zdecydować, gdyż może być to po prostu irytujące, czy nie dawać takiej samej satysfakcji korzystania z aplikacji. Dlatego też tak istotne jest, że producenci dali użytkownikom w tej kwestii wolny wybór. Opcję tę możemy włączyć poprzez wejście na ustawienie prywatności na instagramie.

Wielu uważa, że pomysł ten może być bardzo dobry zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, czy młodych ludzi, gdyż w ten sposób portal nie będzie miał aż takiego wpływu na poczucie własnej wartości, czy kształtującą się samoocenę wśród młodzieży. Instagram wtedy nie będzie również dyktował im statusu społecznego. Wśród starszych użytkowników, dla niektórych może to oczywiście mieć uspokajające działanie, jednak pamiętajmy, że jeśli chodzi o cele marketingowe bez reakcji portal może stać się dla zarabiających na instagramie trochę bezużyteczny dlatego w tym przypadku raczej funkcja ukrywania nie będzie wykorzystywana.

Jak utrzymać dużą ilość lajków?

Już wiemy jak istotna jest duża ilość lajków, teraz pozostają dwa pytania. Jak te lajki zdobyć, a także jak tą popularność utrzymać? Oczywiście najlepiej wykorzystywać naszą pasję, czy codzienne życie jako inspiracje na posty na instagramie. Wielu uważa, że aby się wybić należy przede wszystkim pozostać wiernym sobie, gdyż autentyczność przyciąga obserwatorów.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://wikigram.pl/jak-zdobyc-wiecej-lajkow-pod-zdjeciami-na-instagramie/

Jednak należy wziąć pod uwagę również to co aktualnie jest popularne, a także w jaką dokładnie branże możemy naszą twórczość wpisać. Pomoże oczywiście umiejętność korzystania w odpowiedni sposób z hasztagów czy oznaczeń, wszystko to ma swoje odbicie w zasięgach. Gdy już zdobędziemy popularność nie jest to koniec pracy, aby utrzymać obserwatorów wielu influncerów posuwa się nawet do skrajności - przynajmniej tak twierdzą niektórzy.

Kluczem do osiągniecia sukcesu jest również radzenie sobie z nieprzychylnymi komentarzami, lub hejtem. Warto również czerpać jak najwięcej z konstruktywnej krytyki, gdyż to zapewni nam ciągły rozwój. Aby utrzymać popularność, i sprawić by ciągle się ona utrzymywała niestety konieczne jest również regularne wstawianie postów. Nie zapominajmy przy tym, że powinny one zawierać także wartościową treść

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.