Laptop 2w1? Czy to dobry wybór? 5 argumentów za

Krzysztof Jagielski
05.04.2016

Za cenę świetnego laptopa mamy otrzymać i świetny laptop i świetny tablet. Brzmi podejrzanie, prawda? A jednak działa. Urządzenia 2w1 sprzedają się dobrze i pewnie w niedługim czasie wyprą z rynku notebooki. Nic dziwnego – mają naprawdę sporo zalet, które spokojnie wykorzysta każdy przeciętny użytkownik. Oto 5 z nich.

  1. Wygoda – laptop 2w1 jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Możemy korzystać z ekranu dotykowego (świetna sprawa w przypadku systemu operacyjnego od Windows 8 wzwyż), a także z klasycznej klawiatury. Ktoś powie, że do znacznie tańszego tabletu też można dokupić klawiaturę i mamy to samo. Nie do końca. Klawiatura w urządzeniu 2w1 bardzo przypomina tę w klasycznym laptopie i jest niemal tak samo funkcjonalna (brakuje tylko części numerycznej).
  2. Uniwersalność – urządzenie 2w1 świetnie nadaje się do pracy poza biurem, jak również do rozrywki czy po prostu przeglądania sieci. Dzięki zwykle mocnym podzespołom maszyna poradzi sobie także z wieloma wymagającymi grami, w czym przewyższa każdy klasyczny tablet.
  3. Świetne urządzenie biznesowe – coraz więcej urządzeń 2w1 jest wyposażonych dodatkowo np. w projektor, co rewelacyjnie poprawia funkcjonalność typowo biznesową tego sprzętu. Generalnie taki laptop to doskonały wybór dla przedsiębiorcy, który spotyka się z klientami w różnych miejscach lub też wysyła na takie spotkania podwładnych. Nie da się nam nim pracować w trybie ciągłym (nie zastąpi więc zwykłego komputera lub laptopa), ale okazjonalnie (szczególnie w podróży) – czemu nie?
  4. Przekroczenie barier laptopa i tabletu – oba urządzenia osobno mają sporo ograniczeń. Tablet nie nadaje się do tworzenia tekstów, laptop z kolei nie nadaje się do wygodnego czytania newsów na kanapie czy w knajpie. Urządzenie 2w1 w teorii ma te ograniczenia niwelować i to mu się całkiem nieźle udaje.
  5. Rewelacyjny system składania – to najbardziej efektowna umiejętność urządzenia 2w1. Można je złożyć tak, jak nam się podoba, chociażby zrobić z niego namiot, złożyć jak gazetę czy położyć całkowicie płasko. To bajer, ale w wielu sytuacjach naprawdę przydatny. Wystarczy pomyśleć o oglądaniu filmu – koniec z odchylaniem ekranu w zależności od kąta padania światła i mimowolnym zerkaniem na klawiaturę.

Pamiętaj jednak, że jak głosi stare przysłowie: coś, co jest do wszystkiego, okazuje się być do niczego. Na pewno nie można tak powiedzieć o laptopach 2w1, ale trzeba mieć świadomość ich ograniczeń. Nie nadają się do długiej pracy z uwagi na mały ekran, nie są też mimo wszystko tak poręczne jak sam tablet. Do tego kosztują bardzo, bardzo dużo – przynajmniej modele, którymi warto się interesować. Wybór jak zwykle należy do Ciebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.