Microsoft 365 – co warto wiedzieć o tej usłudze?

Marek Szydełko
02.08.2021

Z pewnością korzystasz lub kiedykolwiek korzystałeś z pakietu biurowego Microsoft Office. Co by o nim nie mówić, to jest to zdecydowanie najlepsza opcja zarówno dla firm, jak i dla domu. Na rynku co i rusz pojawiają się różnego rodzaju alternatywy, natomiast sumarycznie produkt amerykańskiego giganta okazuje się być najlepszy. Obecnie pakiet jest oferowany w ramach usługi Microsoft 365. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Czym jest Microsoft 365?

Usługa Microsoft 365 już jakiś czas temu zastąpiła bliźniacze rozwiązanie Office 365. Amerykańska firma zmieniła model oferowania swojego pakietu biurowego, który jest dostępny w formie odnawialnego abonamentu. To o tyle wygodna opcja, że użytkownik zyskuje stałe aktualizacje, nie musi więc za każdym razem zaopatrywać się w nowy pakiet, gdy wyjdzie jego nowa wersja. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne.

Zmiana nie sprowadza się jednak tylko do nazwy. Microsoft 365 jest znacznie szerszą usługą w porównaniu z Office 365. Poza standardowym pakietem biurowym otrzymujemy szereg dodatkowych aplikacji, które mogą się szczególnie przydać firmom czy samozatrudnionym.

Jakie programy wchodzą w skład pakietu?

Podstawą są oczywiście wszystkie doskonale już znane programy, które były oferowane w ramach Office 365. Mowa o:

  • Microsoft Word,
  • Microsoft Excel,
  • Microsoft PowerPoint,
  • Microsoft OneNote,
  • Microsoft Acces,
  • Microsoft Publisher,
  • Microsoft Office.

Warto podkreślić, że poza Publisherem i Acces ze wszystkich programów wchodzących w skład pakietu można korzystać nie tylko na komputerze, ale też urządzeniach mobilnych.

Wykupując dostęp do Microsoft 365 otrzymujemy również przestrzeń dyskową w chmurze w ramach usługi Microsoft OneDrive, co umożliwia zapisywanie np. dokumentów tekstowych i odzyskiwanie ich z dowolnego miejsca na świecie.

Jeśli chodzi o dodatkowe aplikacje udostępnione w ramach Microsoft 365, to na pewno warto tutaj wyróżnić takie aplikacje, jak Bookings (do planowania kalendarza), Forms (do tworzenia formularzy) czy Microsoft Family Safety (pakiet rozszerzonej kontroli rodzicielskiej). Dostępny jest także Skype i tutaj ważna informacja: po wykupieniu licencji otrzymujemy gratis 60 minut połączeń telefonicznych miesięcznie.

Ile to kosztuje?

Cena rocznej subskrypcji usługi Microsoft 365 zaczyna się od 239 złotych (pakiet Business Basic). Roczna licencja dla użytkowników domowych kosztuje natomiast 299 złotych.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.