Monitor z drugiej ręki, czyli drugie życie poleasingowego sprzętu

Andrzej Winnicki
26.07.2021

Chociaż laptopy jako sprzęt mobilny podbiły serca konsumentów, monitor w dalszym ciągu jest standardowym elementem zestawu osób, które spędzają przy komputerze kilka godzin dziennie. Dzięki niemu komfort eksploatacji sprzętu komputerowego rośnie. Nie chcesz wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy na nowy sprzęt prosto ze sklepowej półki? Monitory poleasingowe są zatem właściwym wyborem, dzięki któremu możesz zaoszczędzić pieniądze i zainwestować w markowy asortyment o dużo lepszych parametrach.  

Czy monitor poleasingowy to dobra inwestycja?

Urządzenia poleasingowe to sprzęt używany. Może więc on nosić ślady użytkowania. Profesjonalne sklepy oferujące tego typu rozwiązania swoim klientom, muszą informować o wszystkich zmianach eksploatacyjnych w opisach produktów – dzięki czemu klienci wiedzą, co kupują i godzą się na stan otrzymanego wyposażenia. Warto jednak zaznaczyć, że w większości przypadków jest to asortyment w naprawdę dobrej kondycji, ponieważ wykorzystywany był do celów firmowych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Teoretycznie najistotniejsza jest wielkość ekranu – gdy jesteś standardowym użytkownikiem komputera domowego i wykorzystujesz go najczęściej do oglądania filmów i surfowania po sieci. Będąc jednak gamerem, grafikiem lub fotografem, potrzebujesz wyposażenia o konkretnych parametrach. Do najistotniejszych zaliczamy m.in.:

  • rodzaj matrycy,
  • rozdzielczość,
  • ilość wyświetlanych kolorów,
  • częstotliwość odświeżania,
  • plamka. 

Pamiętaj, że nie każdy monitor nadaje się do określonej pracy. O ile matryca matowa perfekcyjnie sprawdzi się przy pracy biurowej, o tyle może ona źle oddawać kolory przy grafikach i wideo. Warto więc w pierwszej kolejności ocenić swoje realne potrzeby. Każdy parametr (nawet pozornie mało istotny) w praktyce ma ogromne znaczenie. 

Gdzie szukać monitorów poleasingowych?

Komputerymarkowe.pl – jest to jeden z najwyżej ocenianych sklepów, w których można znaleźć sprzęt poleasingowy. Do dyspozycji konsumentów jest ogromny wybór wyposażenia – nie tylko monitory poleasingowe, ale także laptopy poleasingowe, komputery stacjonarne itp. Warto więc zapoznać się z dostępnymi propozycjami. W sklepie na klientów czeka całe mnóstwo zróżnicowanych modeli monitorów używanych – o zróżnicowanych parametrach i rozmiarach oraz w różnym stanie. Wszystkie zostały oczywiście dokładnie sprawdzone i opisane – oczywiście po procesie konserwacji i ew. drobnych naprawach. Przekonaj się zatem, że nie musisz przepłacać za nowy, super wydajny sprzęt, a warto wybrać również ten używany.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.