Najlepiej sprzedające się telefony komórkowe w historii. Lista TOP 10

Mariusz Siwko
06.03.2017

Ostatnia dekada to prawdziwa rewolucja w dziedzinie technologii mobilnych. Mało kto pamięta jeszcze o starych, klasycznych komórkach wyposażonych w małe ekrany bez kolorów i fizyczne klawiatury. Żyjemy w erze smartfonów, które coraz mniej przypominają telefony, a coraz bardziej komputery. To dobry moment, aby wykonać skok do przeszłości i przypomnieć najlepiej sprzedające się telefony komórkowe w historii. Oto TOP 10 modeli, które podbiły świat.

Miejsce 10. Motorola RAZR V3

Telefon wszedł na rynek w 2004 roku z miejsca podbił branżę. Cały świat oszalał na punkcie klapki i świetnego designu tego modelu. W efekcie Motorola RAZR V3 znalazła ponad 130 milionów nabywców.

Miejsce 9. Nokia 2600

Ten model także zadebiutował w 2004 roku. Aż trudno uwierzyć, że klienci rzucili się na telefon bez żadnych „bajerów”. Nokia nie miała nawet aparatu cyfrowego, co powoli stawało się standardem. Miała natomiast potężny atut w postaci baterii, która mogła wytrzymać na jednym ładowaniu blisko 10 dni (w stanie czuwania). Telefon sprzedał się w liczbie ponad 135 milionów sztuk.

Miejsce 8. Samsung E1100

Głównym atutem tego modelu, który został zaprezentowany w 2009 roku, była niesamowicie pojemna bateria – jedno ładowanie wystarczało nawet na 2 tygodnie (!), co dziś jest kompletną abstrakcją. Hit Samsunga sprzedał się w ponad 150 milionach sztuk.

Miejsce 7. Nokia 5230

Ten telefon świetnie odnalazł się wśród urządzeń, które powoli przyzwyczajały nas do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Ogromna jak na 2009 rok Nokia sprzedała się w ponad 150 milionach egzemplarzy i pozostaje jednym z największych hitów w historii marki.

Miejsce 6. Nokia 6600

To jeden z najdziwniejszych telefonów fińskiej firmy, który jednak bardzo spodobał się klientom. Zaprezentowany w 2003 roku model sprzedał się w ponad 150 milionach sztuk, a użytkownicy cenili go przede wszystkim za niezawodność i wytrzymałość.

Miejsce 5. Nokia 1200

Mała Nokia została zaprezentowana w 2007 roku i nawet w tamtym czasie niczym szczególnym się nie wyróżniała. Była jednak tania, a do tego oferowała blisko 400 godzin pracy na jednym ładowaniu. Znalazła ponad 150 milionów nabywców.

Miejsce 4. Nokia 3210

Aż trudno uwierzyć, że ten telefon zadebiutował na rynku w 1999 roku! To była absolutna rewolucja i wielki początek dla telefonii komórkowej. Model sprzedał się w ponad 150 milionach sztuk, zachwycał czasem pracy na baterii i oczywiście słynną grą Snake, która wciągała na długie godziny.

Miejsce 3. iPhone 6

Szósta generacja słynnego telefonu nie była już tak rewolucyjna jak poprzednie, ale siła marki zrobiła swoje. Dzieło Apple sprzedało się w ponad 220 milionach egzemplarzy, a zadebiutowało w 2014 roku.

Miejsce 2. Nokia 1110

Dziś trudno zrozumieć, dlaczego ten telefon sprzedał się w aż 250 milionach sztuk. Nie ma w nim niczego niezwykłego. I może to właśnie ta prostota sprawiła, że mała Nokia z 2005 roku okazała się takim hitem.

Miejsce 1. Nokia 1100

To dla wielu na pewno duże zaskoczenie. Mała Nokia podbiła świat. Pojawiła się na rynku w 2003 roku, a w 2005 właśnie ten model stał się miliardowym egzemplarzem telefonu sprzedanego przez fińskiego producenta. W sumie nabywców znalazło ponad 250 milionów Nokii 1100.

Ranking nie pozostawia złudzeń. Najpopularniejsze telefony w historii produkowała Nokia. Kto wie, może fiński producent po kilku latach przerwy wróci do swoich złotych tradycji?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.