Najlepsze automatyczne kreatory do pokazów slajdów

Antoni Kwapisz
11.10.2022

Chcesz stworzyć pokaz slajdów do pracy lub projektu szkolnego, lub po prostu potrzebujesz wideo na spotkanie rodzinne? Nie ma problemu, ponieważ istnieje wiele łatwych w obsłudze programów, które możesz wypróbować. Prezentację w formie pokazu slajdów można stworzyć za pomocą oprogramowania komputerowego, stron internetowych i aplikacji mobilnych. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze 4 automatyczne programy do tworzenia pokazów slajdów dla różnych budżetów i potrzeb. Przeczytaj naszą recenzję do końca, aby zobaczyć, które narzędzie będzie dla Ciebie najlepsze. 

SmartSHOW 3D 

SmartSHOW 3D to zaawansowany program do prezentacji zdjęć, który automatycznie przekształci Twoje nagrania i zdjęcia w prawdziwy film. Czym wyróżnia się ten program? Znajdziesz w nim 570+ wstępnie zaprojektowanych szablonów i efektów, mnóstwo przejść w różnych stylach, animacje 3D i wiele innych. Możesz również dodać muzykę w tle lub nagranie głosowe, skorzystać z kolekcji teł wideo i napisów w różnych stylach. Ponadto SmartSHOW 3D oferuje intuicyjny interfejs i pozwala stworzyć profesjonalnie wyglądający pokaz slajdów za pomocą kilku kliknięć. 

Niestety, SmartSHOW 3D jest kompatybilny tylko z systemami Windows 11, 10, 8 i 7, nie istnieje jeszcze wersja dla komputerów Mac lub Linux. 

InVideo 

W przypadku, gdy nie chcesz instalować niczego na komputerze, program do pokazu slajdów online będzie dobrym wyborem. Możesz skorzystać z InVideo tool. Do dyspozycji jest duża kolekcja szablonów, narzędzia do przycinania i kadrowania, kreatywne animacje takie jak efekt disco, efekty rozmycia, odbicia, obrotów i nie tylko. Ten automatyczny program do tworzenia prezentacji zdjęć z muzyką obsługuje takie formaty plików jak MP4, MOV, OGG, JPEG, PNG i wiele innych.  

Jednak w darmowej wersji InVideo jest kilka istotnych ograniczeń, na przykład twój film nie może być dłuższy niż 40 minut, a 720p to maksymalna dostępna rozdzielczość. Dodatkowo, na plikach będzie umieszczony znak wodny. Płatna subskrypcja InVideo kosztuje do 30 dolarów miesięcznie. 

PTE AV Studio  

PTE AV Studio to bogaty w funkcje program do slajdów kompatybilny z systemami Windows i Mac. Pozwala na edycję wideo za pomocą 125 stylów slajdów, przejść, napisów, korekcji kolorów obrazu, efektów przesuwania, powiększania i obracania. PTE AV Studio oferuje takie narzędzia takie jak regulacja głośności, maskowanie, rozmycie, dodawanie komentarza głosowego i muzyki w tle. Edytowany plik można zapisać jako AVI, wideo HD i 4K, mobilne wideo i nie tylko. 

Jednak dla początkujących interfejs może okazać się dość trudny - trzeba będzie zainwestować sporo czasu i wysiłku, aby zorientować się, jak korzystać z programu. Poza tym nie jest on darmowy, ceny wahają się od 75 do 149 dolarów.

Scoompa Video 

Jeśli chcesz edytować wideo w podróży, pamiętaj, aby pobrać Scoompa Video app. Jest to automatyczne oprogramowanie do robienia prezentacji ze zdjęć, dostępne w Google Play. Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, może to być odpowiedni program dla Ciebie. Znajdziesz w nim takie funkcje jak dodawanie tekstu w 50+ czcionkach, dodawanie filtrów, 100+ naklejek, a także możliwość dodania muzyki dostępnej w oprogramowaniu lub własnych utworów. Można również powiększać lub pomniejszać wideo, przerzucać lub obracać klipy i tak dalej. 

Niestety, aplikacja nie jest dostępna w systemie iOS. Co więcej, w darmowej wersji aplikacji Scoompa Video znajduje się mnóstwo rozpraszających reklam. Aby usunąć reklamy, musisz ponieść opłatę w wysokości 0,99$ - 11,99$. 

Teraz znasz już kilka przydatnych narzędzi do samodzielnego projektowania pokazu slajdów. Jak widzisz, nie jest to tak trudne, jak może się wydawać - możesz stworzyć prezentację na profesjonalnym poziomie, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Podzieliliśmy się czterema najlepszymi narzędziami, które pomogą Ci połączyć pliki i z łatwością edytować pokaz slajdów. 

Możesz wykorzystać do tego zadania poręczną aplikację mobilną, ale pamiętaj, że funkcjonalność aplikacji Scoompa Video jest raczej ograniczona w porównaniu z programami komputerowymi. W przypadku bardziej zaawansowanych narzędzi, powinieneś rozważyć wypróbowanie PTE AV Studio lub SmartSHOW 3D. Filmy, które stworzysz za pomocą tego bogatego w funkcje oprogramowania, z pewnością będą miały profesjonalny wygląd, ale PTE AV Studio będzie trudne do opanowania, podczas gdy SmartSHOW 3D jest tak łatwy w użyciu, że każdy go opanuje. W przypadku, gdy nie chcesz niczego instalować na swoim urządzeniu, sprawdź usługę projektowania graficznego online, taką jak InVideo. Czas stworzyć swój pierwszy pokaz slajdów i podzielić się nim z przyjaciółmi. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie