Naprawdę przydatne funkcje smartbandu

Krzysztof Jagielski
03.04.2024

Smartbandy, czyli opaski sportowe, coraz bardziej upodabniają się do smartwatchy, oferując mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych funkcji. Warto zatem przypomnieć, że w gruncie rzeczy smartband służy do zaledwie kilku podstawowych rzeczy i to na nich należy się skupić przy wyborze opaski dla siebie. Te naprawdę przydatne funkcje smartbandu wymieniamy w naszym poradniku.

Monitorowanie aktywności fizycznej

Jest to główny cel, dla którego kupuje się opaskę sportową. Jeśli uprawiasz sport lub planujesz zacząć, to smartband będzie pełnić funkcję Twojego osobistego trenera, monitorując podstawowe parametry, takie jak przebyty dystans, spalone kalorie, czas aktywności itd.

Monitorowanie parametrów zdrowotnych

Wiele osób kupuje smartband po to, aby mieć stały podgląd na swoje parametry zdrowotne – szczególnie dotyczy to osób przewlekle chorujących. Opaska może na bieżąco mierzyć tętno, ciśnienie krwi, a nawet poziom cukru.

Jakość snu

Śpiąc w opasce sportowej możesz analizować jakość swojego snu i poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego rano jest Ci ciężko podnieść się z łóżka. Z odczytu dowiesz się m.in. jak długo trwała faza snu głębokiego, czy nie cierpisz na bezdech senny itd.

Monitorowanie poziomu stresu

Nie jest to może niezbędna funkcja, ale warto ją mieć, zwłaszcza pracując czy po prostu funkcjonując w warunkach stresowych. Być może odczyty z aplikacji smartbanda przemówią Ci do rozsądku i postanowisz w końcu wprowadzić korzystne zmiany w swoim życiu?

Powiadomienia

Opaska sportowa może również informować Cię o nadchodzących połączeniach czy otrzymanych wiadomościach. Bardziej zaawansowane modele pozwalają również odpowiadać na wiadomości, a nawet odbierać połączenia i prowadzić rozmowy, co może się przydać w trakcie treningu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie