Nowa funkcja w aplikacji mobilnej InPost. Paczkę odbierze Twój znajomy

Mariusz Siwko
22.09.2022

Na tę funkcję czekało wielu klientów InPostu. W aplikacji mobilnej firmy kurierskiej, operatora paczkomatów, pojawiła się możliwość udostępnienia swojej przesyłki komuś innemu. Dzięki temu rozwiązaniu nareszcie łatwo umożliwimy np. członkowi rodziny odebranie za nas paczki z paczkomatu.

Jak uruchomić nową funkcję?

Jeśli funkcja „Udostępnij przesyłkę z apki do apki” nie pojawiła się jeszcze w aplikacji InPost na Twoim urządzeniu, to możesz ją uruchomić ręcznie. Wejdź w Ustawienia -> Udostępnianie przesyłki -> Sparuj użytkownika.

Po podaniu numeru telefonu i imienia drugiej osoby możemy udostępnić jej swoją przesyłkę. Wówczas taka paczka pojawi się na liście w aplikacji na urządzeniu wskazanej osoby. Ta będzie mogła odebrać przesyłkę z paczkomatu bez konieczności skanowania kodu QR czy wpisywania numeru telefonu i indywidualnego kodu.

Dodatkowo nowa funkcja pozwala osobie wskazanej przez adresata przesyłki obserwowanie jej statusu, czyli śledzenie, czy paczka została już umieszczona w paczkomacie, czy została odebrana przez kuriera etc.

W przypadku, gdy nie widzisz nowej funkcji w aplikacji, spróbują ją zaktualizować pobierając najnowszą wersję z Google Play, App Store lub AppGallery.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.