Nowoczesne rozwiązania w hotelarstwie – system zarządzania hotelem

Mariusz Siwko
25.10.2018

Nowoczesny system zarządzania hotelem działa w oparciu o innowacyjne technologie. Odgrywa ona istotną rolę we wzroście biznesu i przynosi korzyści zarówno właścicielom, jak i gościom. Zautomatyzowany system obsługiwany przez oprogramowanie hotelowe, dzięki któremu możliwe jest dotarcie do nowych klientów, a także szybsze realizowanie ich potrzeb.

Czym jest system zarządzania hotelem?

W systemie zarządzania hotelem każdy aspekt związany z działalnością jest brany pod uwagę podczas planowania, organizowania i realizacji operacji – zauważają eksperci z ilumioapp.pl. Pozwala to na stworzenie najbardziej dogodnych warunków dla gości i uporządkowuje wszystkie procesy hotelowe.

Nowoczesne i udane systemy hotelowe wykorzystują tę technologię w większości swoich działań, bez względu na to, czy chodzi o rezerwację, delegowanie pracowników czy sprzątanie. Ilumioapp to oprogramowanie hotelowe dla wszystkich podstawowych i wyższych potrzeb zarządzania w firmie nastawionej na przyjmowanie gości.

Zadania obsługiwane przez system zarządzania hotelem

Istnieje wiele działań, które odbywają się w hotelach i wokół nich, które można określić jako niezbędne, takie jak m.in.:

  • recepcja,
  • rezerwacja,
  • HR,
  • zapasy,
  • zarządzanie materiałami,
  • zarządzanie jakością,
  • sprzątanie.

Sprawne i efektywne zaplanowanie wszystkich tych czynności „ręcznie” jest prawie niemożliwe. Aby osiągnąć taki sam poziom usług, jak przy wykorzystaniu systemu, trzeba by zatrudnić dużą liczbę pracowników, którzy mogą generować ogromne koszty. Biorąc ten czynnik pod uwagę powstała koncepcja oprogramowania hotelowego, które zostało stworzone i zaprojektowane po uwzględnieniu potrzeb punktów noclegowych na całym świecie. Zautomatyzowany system optymalizuje operacje hotelowe w taki sposób, że kierownictwo może zaplanować i zorganizować wszystkie działania z wyprzedzeniem.

Korzyści z systemu zarządzania hotelem

Podstawową korzyścią, jakie oprogramowanie hotelowe typu Ilumioapp oferuje swoim użytkownikom, jest zmniejszenie kosztów związanych z zasobami ludzkimi. Zadania, przy których wcześniej brało udział 10 osób, teraz mogą być wykonane przez 3 pracowników. Zmniejsza to koszty zarządzania hotelem, zwiększając pośrednio dochody.

Kolejny plus zainwestowania w system zarządzenia hotelem wiąże się z tym, że coraz więcej transakcji wykonywanych jest za pośrednictwem internetu. To właśnie ta działalność e-handlowa pchnęła branżę hotelarską do wprowadzenia systemu rezerwacji on-line, która pozwala klientowi zarezerwować pokoje indywidualnie bez pomocy biura podróży. Dodatkowo system kontroluje wszystkie zameldowania, dzięki czemu nie jest możliwe pojawienie się błędów przy rezerwacjach. Może on także sprawić, by wszystkie miejsca w hotelu były cały czas zajęte, bowiem jest w stanie zaproponować klientom internetowym korzystne ceny.

System zarządzania hotelem to narzędzie, które ułatwia funkcjonowanie w hotelu gościom, a jednocześnie przynosi większe zyski właścicielom. Organizuje procesy w sposób najbardziej optymalny, zapewnia ciągłą kontrolę i niweluje ryzyko błędów.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.