Oczyszczacz powietrza do domu: dlaczego warto?

Remigisz Szulc
27.05.2021

Jeszcze kilka lat temu zakup takiego sprzętu mógł być uznany za fanaberię, ale czasy się zmieniły. Obecnie większość z nas ma świadomość, z jak fatalną jakością powietrza mamy do czynienia w naszym kraju. Smog nie jest już problemem tylko województw południowych, ale całej Polski – w tym w okresie letnim. Dlatego oczyszczacz powietrza powoli zaczyna być traktowany, jako wręcz niezbędne wyposażenie domu. Dlaczego warto go kupić? Sprawdź te argumenty.

Skuteczny sposób na poprawę jakości powietrza w domu

Myślisz, że we własnych czterech ścianach jesteś chroniony przed smogiem? To duży błąd. Smog bez problemu przenika do naszych mieszkań i domów, chociażby przez otwarte czy rozszczelnione okna, a także wentylacją. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo zanieczyszczonym powietrzem oddychasz np. w czasie snu. Dobry oczyszczacz pozwoli Ci się przed tym zabezpieczyć.

Rada

Po kilku dniach użytkowania oczyszczacza zajrzyj do filtrów – będziesz w ciężkim szoku.

Atrakcyjne ceny

Ceny oczyszczaczy powietrza do użytku domowego są już na tyle niskie, że na zakup takiego sprzętu może sobie pozwolić większość z nas. Spokojnie da się znaleźć urządzenie zdolne do oczyszczania powietrza w mieszkaniu o powierzchni 50 metrów kwadratowych w cenie poniżej 1000 złotych. Oczywiście im większe mieszkanie/dom, tym wydajniejszego oczyszczacza potrzebujesz.

Tania eksploatacja

Oczyszczacz powietrza wcale nie generuje wysokich kosztów użytkowania. Sprzęt zużywa niewielkie ilości energii elektrycznej (kwestia kilku złotych miesięcznie), natomiast warto zwrócić uwagę na filtry. Chcąc oszczędzać warto zainwestować w oczyszczacz z filtrami, które można myć – wówczas nie będziesz musiał regularnie wydawać około 100 złotych na komplet nowych filtrów.

Mobilność

Domowe oczyszczacze powietrza są kompaktowe i lekkie. Dzięki temu nie musisz wcale kupować osobnych urządzeń do każdego z pomieszczeń. Przykładowo: w ciągu dnia, gdy przebywasz głównie w salonie, oczyszczacz będzie filtrować powietrze w tym pomieszczeniu. Natomiast wieczorem możesz go przenieść do sypialni i ustawić na minimalne obroty, dzięki czemu zapewni Ci czyste powietrze podczas snu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.